Blisko ludziEwa Zawada jest gwiazdą TikToka. Przyznała, że zmaga się z poważnym zaburzeniem

Ewa Zawada jest gwiazdą TikToka. Przyznała, że zmaga się z poważnym zaburzeniem

Ewa Zawada zmaga się z nerwicą lękową
Ewa Zawada zmaga się z nerwicą lękową

15.05.2021 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Zawada jest jedną z najpopularniejszych tiktokerek w Polsce. 24-latka, znana także z "The Voice of Poland", wyznała ostatnio, że zmaga się z bardzo poważnym problemem zdrowotnym.

Zawada może pochwalić się imponującą liczbą 369 tys. obserwatorów na Instagramie oraz zawrotnymi 4,4 miliona obserwujących na TikToku! Wynik ten plasuje ją w pierwszej dziesiątce najlepszych tiktokerów w Polsce i sprawia, że 24-latka na pewno nie musi martwić się o pieniądze.

Życie idealne? Niekoniecznie

Nic dziwnego, że producenci programu "The Voice of Poland" zaprosili ją do współpracy i zaoferowali stanowisko prezenterki w cyklu "Strefa TikToka".

Mogłoby się wydawać, że Zawada prowadzi życie idealne – taki jego obraz przebija zresztą z jej mediów społecznościowych. Tymczasem okazuje się, że influencerka zmaga się z naprawdę poważnym problemem zdrowotnym.

24-latka zdradziła jakiś czas temu, że cierpi na nerwicę lękową. Jak czytamy na stronach ABC Zdrowie: "Pacjent zazwyczaj jest świadomy, że choroba ma podłoże psychiczne, ale nadal doświadcza lęku. Nerwica jest uznawana za chorobę cywilizacyjną, ponieważ szacuje się, że dotyczy około 20 proc. światowej populacji. Przyczyny zaburzeń lękowych mogą być bardzo różnorodne i często chory nie zna ich dokładnego źródła".

"Kołatanie serca, zimne poty, ból brzucha"

Zawada nie tylko poinformowała swoich obserwatorów o nerwicy oraz tym, że korzysta z pomocy psychiatrycznej i psychoterapeutycznej, ale postanowiła również mówić, jak wygląda jej życie z tym zaburzeniem i wspierać wszystkich, którzy zmagają się z problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym. Tiktokerka namawia również, by nie wstydzić się sięgać po pomoc specjalistów.

Ewa Zawada przed terapią
Ewa Zawada przed terapią

- Jeżeli czujemy, że jest coś w waszej głowie nie tak, to naprawdę warto się zgłosić o pomoc. To nie jest żaden wstyd. Kiedy mamy gorączkę i boli nas gardło, idziemy do lekarza. Tak samo jest z naszym umysłem – zaapelowała.

Zawada zwróciła również uwagę, że problemy psychiczne mogą dotykać każdego: bez względu na osobowość i wykonywany zawód:

- To może wydawać się wielu dziwne, że wiecznie uśmiechnięta, pozytywna Dobra Faza (to pseudonim Ewy na TikToku – przypis redakcji) zmaga się z jakimś problemem psychicznym. Ale ta choroba nie wybiera, czy jesteś aktorem, lekarzem, kierowcą czy influencerem – mówiła pod jednym ze wspomnianych nagrań.

24-latka wyjaśniła również, czym objawiają się w jej przypadku zaburzenia lękowe. "Obsesyjne myśli, kołatanie serca, zimne poty, ból brzucha, zaburzony wzrok, nagła biegunka, wrażenie, że zaraz umrę lub że oszaleję, zawroty głowy, trudności z braniem oddechu, drgawki i poczucie utraty kontroli nad umysłem i nad ciałem. Tak było trzy miesiące temu, teraz jest o niebo lepiej, odzyskałam część siebie" – powiedziała.

Gratulujemy odwagi i życzymy dużo zdrowia!

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)