Trwa ładowanie...

Facebook jest w stanie dokładnie przewidzieć, kiedy znów się zakochasz!

Miłość jest nieprzewidywalna i nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie? Też tak myślałyśmy. Aż do momentu, kiedy nowe dane Facebooka postanowiły zweryfikować nasz światopogląd. Okazuje się, że gigant w sferze social mediów może dokładnie przewidzieć, kiedy nasze serce zabije szybciej. I ma na to żelazne dowody.

Facebook jest w stanie dokładnie przewidzieć, kiedy znów się zakochasz!Źródło: Fotolia
d35wia6
d35wia6

Sprawie postanowił przyjrzeć się portal Forbes.com, który przeanalizował dane zebrane przez Facebook Data Science. Wynika z nich jasno, że już na 100 dni przed zawarciem nowego związku, Facebook zaczyna wiedzieć, co się święci. W jaki sposób?

Wszystko opiera się o śledzenie częstotliwości wymiany postów na tablicach potencjalnych zakochanych i ilości wysyłanych przez nich wiadomości. W ciągu 100 dni przez momentem 0, czyli zmianą statusu związku, zaczyna ona drastycznie wzrastać. Apogeum osiągnięte zostaje około 12 dni przez zmianą. Reszta jest już historią.

Co ciekawe, tuż po tym, jak para zmienia status związku i de facto zakochuje się w sobie, częstotliwość wymiany wpisów i wiadomości między nimi znacząco spada. Szczególnie wyraźnie widać to po ok. 85 dniach związku. Wynika to z faktu, że relacja przenosi się wtedy wyłącznie do świata realnego i zakochani nie widzą już potrzeby tak częstego pisania ze sobą w sieci.

Teraz, kiedy spotkamy potencjalnego kandydata na partnera, będziemy chyba znacznie uważniej śledzić nasze poczynania w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Tak wygląda centrum danych Facebooka

d35wia6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35wia6