Fajne miejsce na wakacje z dzieckiem

Fajne miejsce na wakacje z dzieckiem

Fajne miejsce na wakacje z dzieckiem
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Tom Wan
25.01.2019 13:42, aktualizacja: 25.01.2019 14:36

Planowanie rodzinnych wakacji warto zacząć jeszcze w zimie. Dobór odpowiedniego miejsca na odpoczynek z dzieckiem nie powinien być przypadkowy. Ważne jest bowiem bezpieczeństwo najmłodszych i obecność atrakcji, które umilą im czas.

Fajne miejsce na wakacje z dzieckiem za granicą

Zdecydowanymi faworytami wśród miejsc, gdzie dzieci w wakacje będą bawić się najlepiej, są parki wodne i parki rozrywki. Takich w Europie jest wiele, najsławniejszym zaś Eurodisneyland znajdujący się na obrzeżach Paryża. Odwiedziny stolicy Francji to jednak wypad tak ekscytujący, jak i drogi.

Nieco tańsze wakacje z dzieckiem poza Polską można spędzić między innymi na wschodnim wybrzeżu Włoch nad Adriatykiem. Okolice Rimini słyną z czystych, szerokich plaż i łagodnego zejścia w spokojne morze. W okolicy znajduje się piękne, usytuowane na wzgórzu San Marino, a także wielki park rozrywki Mirabilandia zlokalizowany na obrzeżach usianej zabytkami Rawenny.

Obraz
© 123RF

Poza tym wiele atrakcji czeka na najmłodszych w Hiszpanii, kraju, który przyjął miliony turystów i o ich wymaganiach wie wszystko. Na Costa del Sol czy Costa Brava hotele są wyspecjalizowane – jedne dedykowane są rodzinom z dziećmi (specjalne zabezpieczenia, akcesoria do sportów wodnych i ziemnych, zajęcia z animatorami), osobom samotnym, grupom czy parom. Wakacje z dziećmi w okolicy Barcelony to dobry pomysł ze względu na trzy wielkie parki rozrywki — Caribe Aquatic Park, PortAventura World i Ferrari Land.

Wakacje z dzieckiem w Polsce – fajne miejsca nad morzem

Turystyka ukierunkowana na daną grupę odbiorców rozwija się również na polskim wybrzeżu. Nad Bałtykiem pojawia się coraz więcej ośrodków wypoczynkowych dedykowanych rodzinom z dziećmi. Hotele i zespoły domków, a także atrakcje na terenie ośrodków są bezpieczne i przystosowane do potrzeb najmłodszych. Takie miejsca na wakacje z dziećmi znaleźć można w Poborowie, Niechorzu, Ustroniu Morskim, we Władysławowie, Darłówku, Dźwirzynie czy Jastrzębiej Górze.

Obraz
© Fotolia

W zależności od wyboru ośrodka na wakacje z dzieckiem skorzystać można z wielu atrakcji. Jedną z nich może być spotkanie z żubrami w zagrodzie pokazowej koło Międzyzdrojów albo strusiami na farmie w Kniewie. Poza tym w Przywidzu powstało... pole do footgolfa, czyli połączenia piłki nożnej i golfa, ale i boisko do foot bilarda czy tory do foot curlingu i foot kręgli. Rodziny wypoczywające na wschodnim wybrzeżu mogą z kolei udać się do Trójmiasta, a tam do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni lub Centrum Hewelianum w Gdańsku.

Wakacje z dzieckiem w Polsce – fajne miejsca w górach

Jeśli nie morze, to może góry? W polskich górach jest wiele miejsc idealnych na wakacje z dzieckiem. Z pewnością dużo dziecięcej energii uda się uwolnić w parkach wodnych w okolicy Zakopanego – stolicy polskich gór. Jednak atrakcje dla dzieci czekają także w Karkonoszach – Parku Bajek w Karpaczu czy Dinosaur Parku w Szklarskiej Porębie. W Beskidzie Sądeckim znajduje się z kolei park linowy w Krynicy Zdrój.

Podczas wakacji z dzieckiem w górach nie trzeba koniecznie polegać jedynie na parkach rozrywki. Wystarczy dowiedzieć się, czy w okolicy nie ma na przykład spływów okolicznymi rzekami. Przykładem może być spływ tratwą w Krościenku w Pieninach. Rodzinny wypoczynek w Beskidach Zachodnich czy Górach Stołowych można połączyć z dziennymi wypadami do okolicznych zamków i pałaców, które wprawią w zachwyt każdą małą księżniczkę i dzielnego rycerza. Nudzić na pewno nie będą się w Zamku Czocha czy bajkowym Pałacu w Mosznej.

Obraz
© Shutterstock.com