Blisko ludziFarmerka udawała księżniczkę, by wyłudzić ponad milion złotych

Farmerka udawała księżniczkę, by wyłudzić ponad milion złotych

Farmerka udawała księżniczkę, by wyłudzić ponad milion złotych
Źródło zdjęć: © Eastnews
09.09.2015 10:54, aktualizacja: 09.09.2015 11:25

Farmerka ze środkowych Chin udawała, że jest księżniczką z ostatniej
panującej w kraju dynastii Qing, by wyłudzić ponad 2 mln juanów, czyli ponad 1 mln
złotych.

Farmerka ze środkowych Chin udawała, że jest księżniczką z ostatniej panującej w kraju dynastii Qing, by wyłudzić ponad 2 mln juanów, czyli ponad 1 mln złotych. Została skazana na 13,5 roku więzienia za oszustwo - poinformowała agencja AP.

Według sądu w mieście Xi'an w prowincji Shaanxi w środkowych Chinach 48-letnia Wang Fengying twierdziła, że jest księżniczką Changping. Wraz ze swym wspólnikiem Yangiem Janglinem namawiała swoje ofiary, by pożyczały im pieniądze, które miały zostać przeznaczone na łapówki dla urzędników, by przyspieszyć zwrot aktywów wartych miliardy juanów.

Oszuści obiecali wysokie zyski z inwestycji, a cały proceder trwał dwa lata. W tym czasie Wang, bezrobotna farmerka ze środkowej prowincji Henan, kupiła sobie samochód i wpłaciła zaliczkę na mieszkanie.

Jak donosi hongkoński dziennik "South China Morning Post", duet zwrócił uwagę policji z Xi'an w lipcu 2014 roku, gdy trzeba ich było uratować z rąk sześciu rozgniewanych ofiar, które w końcu zdały sobie sprawę, że są oszukiwane. Policja skonfiskowała u oszustów 41 sztabek złota, tysiące fałszywych banknotów dolarowych i mapy ze skarbami, które Wang przekazywała inwestorom w ramach zabezpieczenia.

Wang usłyszała już wyrok 13,5 roku więzienia, a współoskarżony Yang został skazany na 12 lat. Oboje muszą też wpłacić grzywnę w wysokości 500 tys. juanów, czyli ok. 300 tys. złotych.

(PAP), jhp/ ap/

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także