Trwa ładowanie...

Filmy romantyczne na wieczór

Dobry film romantyczny, drobne przekąski i wino to przepis na idealny relaksujący wieczór w towarzystwie ukochanego lub przyjaciół. Jak jednak wybrać romans, który będzie jednocześnie wciągający, zabawny i wzruszający? Z pomocą rankingów najlepszych romansów i własnych doświadczeń filmowych stworzyliśmy zestawienie idealnych propozycji na wieczór.
Share
"Casablanca" to jeden z idealnych filmów romantycznych na wieczór, który zapada w pamięć na długo
"Casablanca" to jeden z idealnych filmów romantycznych na wieczór, który zapada w pamięć na długoŹródło: Materiały prasowe
d1i2qbl

Oscarowe filmy romantyczne na wieczór

Czasami, zamiast wychodzić z domu, wolimy posiedzieć w towarzystwie partnera lub znajomych i obejrzeć dobry filmowy romans. Jeśli nie mamy pomysłu, który zadowoliłby wszystkich widzów, możemy wybrać pozycję, która otrzymała Oscara. Jednym z takich obrazów jest "Garsoniera". Choć film został nakręcony w 1960 roku, to pojawiające się w nim tematy są nadal aktualne. Komedia romantyczna z Shirley MacLaine i Jackiem Lemmonem to połączenie ciekawej fabuły i dobrych dialogów.

Oscarowym zwycięzcą był także dramat o miłości "Titanic" (1999). Któż nie zna romantycznej filmowej historii Jacka i Rose, pochodzących z dwóch różnych światów bohaterów, którzy poznają się na statku? Nawet jeśli widzieliście już "Titanica", to na seansie ze znajomymi na pewno będziecie się świetnie bawić, nucąc "My heart will go on".

d1i2qbl

Możecie również postawić na nominowany do Oscara w 2017 roku musical o miłości "La la land"? Znajdziecie tam wszystko, by miło spędzić wieczór – świetną historię, piękne piosenki, a ponadto aktorów – śpiewających Ryana Goslinga i Emmę Stone.

Komedie romantyczne na wieczór

Niekwestionowanym królem komedii romantycznych możemy ogłosić Hugha Granta, który zagrał w kilku obrazach należących do klasyki gatunku. Jednym z takich filmów jest niewątpliwie "Notting Hill" (1999).

d1i2qbl

Choć sama historia jest bardzo prosta i zbudowana na kilku znanych widzowi schematach, to pomimo wszystko wyróżnia się grą aktorską, w tym partnerującej Grantowi Julii Roberts, ale (chyba przede wszystkim), drugoplanowymi aktorami, którzy odegrali swoje role znakomicie.

Hugh Granta możemy podziwiać także wprodukcjach, które zajmują wysokie noty w rankingach filmów miłosnych - "Bridget Jones: W pogoni za rozumem" (2001), "Dwóch tygodniach na miłość" (2002), "Był sobie chłopiec" (2002) czy "To właśnie miłość" (2003).

Natomiast Julia Roberts zagrała w kultowej "Pretty woman" (1990). Wśród produkcji z ostatnich lat na wyróżnienie zasługuje polska komedia miłosna "Planeta singli" (2016). A może zechcecie przenieść się do świata "Amelii"?

d1i2qbl

Filmy, na których zrobi się nam gorąco

Filmy, na których zrobi nam się gorąco, to kolejna odsłona romansów. Granica została przekroczona już kilka lat temu, jednak nowy trend, który podziałał szczególnie na kobiety, był związany z wydaniem książki "50 twarzy Greya".

Klasyczna historia miłosna została okraszona pikantnymi scenami wywołującymi rumieniec na twarzy. Nowe spojrzenie na relację damsko-męską przyczyniło się do popularności, którą zdobyła trylogia o uczuciach łączących Anastasię i Christiana. Młoda studentka poznaje przystojnego milionera, jednak ich związek nie jest typowy...

Filmy romantyczne na wieczór, na których uronicie łzy

Jeśli lubicie wzruszające romanse, dobrym wyborem będzie "Casablanca" (1942). Klasyczny film o miłości ze wspaniałymi Ingrid Bergman i Humphreyem Bogartem to pozycja obowiązkowa dla miłośników nie tylko romansów, ale kina światowego, w którym inteligentne dialogi są połączone z ciekawym rozwinięciem fabularnym.

d1i2qbl

Wzruszająca jest również historia Noah i Allie z kultowego "Pamiętnika" (2004). Romans z piękną sceną pocałunku w deszczu Ryana Goslinga i Rachel McAdams jest idealnym romantycznym filmem na wieczór nie tylko w towarzystwie chłopaka, ale także przyjaciółek. Paczka chusteczek może wam się przydać również, oglądając piękny muzyczny film "Once" (2006).

d1i2qbl

Podziel się opinią

Share
d1i2qbl
d1i2qbl