UrodaFryzura pin up. Pomysły na fryzurę w stylu lat 50.

Fryzura pin up. Pomysły na fryzurę w stylu lat 50.

Fryzura pin up. Pomysły na fryzurę w stylu lat 50.
Źródło zdjęć: © Instagram.com | thepinupbible
Anna Bator
18.07.2018 02:22, aktualizacja: 18.07.2018 19:38

Fryzury pin up to znak rozpoznawczy lat 50-tych. W ostatnich latach moda na styl pin up powraca. Widzimy ją zarówno na włosach, jak również w trendach makijażowych, czy sukienkach.

Styl pin up - co go wyróżnia?

Styl pin up to przede wszystkim zwiewne, rozkloszowane sukienki, kojarzące się z dziewczęcością i lekkością. Najbardziej znaną modelką pin up jest Marilyn Monroe, którą wyróżniała nienaganna, zakręcona fryzura i makijaż stawiający na intensywną czerwień ust.

Dziś jednym z najchętniej powielanych elementów pin up są fryzury. Wśród nich nie może zabraknąć zakręconych w lok grzywek, loków wywiniętych za ucho lub podkręconych grzywek ozdobionych materiałową opaską.

Fryzury pin up z przedziałkiem i rulonami po bokach

Jedną z najchętniej wybieranych fryzur pin up są tzw. rulony. Polegają one na zaczesaniu włosów po dwóch stronach głowy tak, aby nad oczami pojawiły się ruloniki. Zawinięte do góry włosy muszą być mocno utrwalone lakierem. Pozostałe włosy, zwykle były mocno zakręcone z tyłu, za uszami, jak również podwinięte, również w rulony, nisko nad karkiem.

Fryzury pin up z loczkami na skroniach

Mocno zakręcone włosy kończące się na linii żuchwy, to jeden ze znaków rozpoznawalnych pin up girls. Modne są także pasemka włosów mocno zakręcone w loczki przylegające do skroni lub czoła. Kiedyś najczęściej zestawiane były z toczkami i woalkami. Te fryzury pin up chętnie wybierane były przez brunetki.

Fryzury pin up z grzywką i opaską

Podwinięta do dołu grzywka, tworząca rulonik, jak również grzywka wywinięta do góry, optycznie unosząca całą fryzurę, to również cechy charakterystyczne fryzur w stylu pin up. Niezbędna w tych uczesaniach jest kolorowa opaska bądź bandamka zawiązana wysoko nad grzywką. Najlepiej, jeżeli węzełek będzie odstawał wysoko nad grzywką. Pozostałe włosy najczęściej czesane są w kok, zarówno na wypełniaczu, jak i w klasycznego banana.

Najczęściej opaski do fryzur pin up są kolorowe i wzorzyste, w szczególności czerwone bądź granatowe. Kiedyś modne były zwłaszcza motywy kwiatowe lub grochy. Dziś opaski i chustki do włosów w stylu pin up często ozdabiane są pomysłowymi printami, takimi jak lody gałkowe.

Fryzury pin up z włosami zaczesanymi do góry

Włosy zaczesane do góry to dobre rozwiązanie dla kobiet mających włosy do ramion. Zwykle ciężko je spiąć tak, aby nie opadały na twarz, dlatego rozwiązanie z zaczesaniem włosów do góry jest nie tylko modne, ale także praktyczne. Jeśli chcesz, aby fryzura nabrała charakteru pin up, natapiruj delikatnie przednią część włosów i zaczesz do tyłu. Nad czołem przewiąż opaskę z kokardą lub kolorowym motywem. Pozostałe włosy zakręć i puść luźno zaczesane za uszy.

Innym rozwiązaniem jest zaczesanie włosów z przodu w rulonik i również podtrzymanie ich opaską.

Fryzury pin up z ponadczasowymi kokami

Fryzury pin up to także różnorodność koków. Najpopularniejsze są klasyczne koki na wypełniaczu, polegające na przeciągnięciu przez otwór kucyka i rozłożenie włosów na wypełniaczu. Do łask powraca także klasyczny banan. Aby fryzura pin up nabrała charakteru, uczesz kok wysoko na czubku głowy, a przednie włosy zakręć w rulonik i podepnij spinką na boku.