Trwa ładowanie...

Fryzury z warkoczami na imprezę – wysoki kok, warkocz francuski, koszyczek

Warkocz to prosta forma upięcia włosów, niezwykle trwała i estetyczna. Choć nie wydaje się skomplikowany, potrafi urozmaicić zwykłego koka czy nawet kucyk. Oto kilka propozycji imprezowych fryzur, w których warkocz zdecydowanie gra pierwsze skrzypce.

Fryzury z warkoczami na imprezę – wysoki kok, warkocz francuski, koszyczekŹródło: Fotolia
d15rpsg
d15rpsg

Warkocz klasyczny – forma podstawowa

Pod względem uniwersalności warkocz może ustąpić jedynie kucykowi. W ten sposób czeszą się dziewczynki, nastolatki, a nierzadko również dojrzałe kobiety. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj warkocza do swojego wieku, typu włosów i kształtu twarzy.

Najprostszy typ warkocza to ten robiony nisko nad karkiem z zebranych razem włosów. Należy podzielić kucyk na trzy równe części i splatać od prawej do środka, a następnie od lewej do środka i tak do momentu spięcia włosów gumką. Warkocz klasyczny może być zebrany mocno lub luźno, w romantycznym stylu.

*Dobierz ozdoby do włosów do swojej stylizacji. Najciekawsze propozycje znajdziesz teraz na WP radarOkazji. *

Warkocz i jego wariacje

Warkocz dobierany to wariacja na temat warkocza klasycznego. Jego wykonanie jest jednak równie nieskomplikowane. Plecenie fryzury z warkoczem dobieranym należy rozpocząć od kosmyka zebranego na czubku głowy. Zaplatanie będzie wyglądało tak sam,o jak w przypadku klasycznej wersji, ale do każdego z trzech kosmyków należy dobierać niewielkie pasma pozostawione luźno z boku głowy. Zatem kosmyk z prawej należy wzbogacić o część włosów pozostawionych z prawej strony. To samo następnie zrobić z lewej strony. Po dobraniu wszystkich włosów należy przejść do klasycznego sposobu plecenia warkoczy i kontynuować aż do spięcia gumką.

d15rpsg

Innym rodzajem spięcia włosów jest warkocz dobierany na boku. W tym wypadku może on między innymi schodzić od ucha po skosie w dół na drugą stronę głowy. Druga opcja to splecenie fryzury z dwoma warkoczami dobieranymi i złączenie ich w jeden nad karkiem. Wykonanie tego typu warkocza nie różni się w technice od poprzednich, wystarczy odpowiednio ukierunkować tor plecenia. Jej najbardziej zaawansowaną wersją jest koszyczek z warkocza wokół głowy.

Fryzury z warkoczem – sposoby na ciekawy kucyk lub kok

Bardzo efektowną fryzurą jest wykorzystanie dwóch rodzajów upięć – koka i warkocza. Wariacji jest kilka. Pierwsza z nich to fryzura, w której warkocze francuskie lub klasyczne plecione są po dwóch bokach, począwszy od skroni ku karkowi. Tam zbierane są w niski kok. I w tym momencie istnieją dwa warianty: kok może być uformowany ze zwiniętego warkocza albo luźnego kucyka.

Inną doskonałą na imprezę dobieraną fryzurą jest wysoki kok z warkoczem plecionym od dołu. Wykonanie tego uczesania wymaga delikatnej gimnastyki. Warkocza, którego splot idzie od dołu do góry, najlepiej bowiem formować ze spuszczoną głową. Po ukończeniu dobieranego warkocza na czubku głowy należy związać koczek okrągły albo w formie kokardki. Tę można stworzyć, rozdzielając kok na pół i przeplatając na środku małym kosmykiem wyjętym od góry.

W taki sposób można zrobić ciekawego kucyka z warkoczem. Zasady są niezmienne: plecione warkocze klasyczne albo dobierane (od dołu lub boków) należy zebrać na czubku głowy, pośrodku głowy z tyłu, ewentualnie z boku i związać w kucyk.

d15rpsg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15rpsg