Trwa ładowanie...

#GdybyNieNauczyciel. "Byłabym głąbem z łaciny". Karolina Korwin Piotrowska wspomina profesorki

#GdybyNieNauczyciel to akcja Wirtualnej Polski, pokazująca, że bez nauczycieli nie bylibyśmy tu, gdzie teraz. Pięknie mówi nam o tym Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka opowiada nam o nauczycielkach, które zmieniły jej życie. Dziś całkowicie popiera ich postulaty.

Share
#GdybyNieNauczyciel. "Byłabym głąbem z łaciny". Karolina Korwin Piotrowska wspomina profesorki
Źródło: AKPA
d21m77x

- Byłabym głąbem z łaciny, ale była świetna łacinniczka. Miałam też fantastyczną anglistkę, która zaszczepiła we mnie miłość do języka obcego. Z kolei stażystka uczyła mnie angielskiego na piosenkach The Doors. #GdybyNieNauczycielka języka polskiego, która mówiła "idź swoją drogą, nie zwracaj uwagi na program szkolny, pisz, jak czujesz", to nigdy nie zaczęłabym pisać - mówi Karolina Korwin Piotrowska.

- Lektury mnie nudziły, czytałam inne książki: Hemingwaya, Steinbecka, Faulknera – zdecydowanie ponad program. Ale nigdy to nie było użyte przeciwko mnie – to było super, bo pokazało, że wolność i indywidualność jest ważna. Dzięki temu nawet gdy chodziłam na wagary, przymykała na to oko - dodaje.

Akcja Wirtualnej Polski #GdybyNieNauczyciel to moment, kiedy możemy pokazać swoim wychowawcom, a niejednokrotnie również przyjaciołom, że ich los nie jest nam obojętny. Jeśli wy także macie w swojej głowie i pamięci szczególną osobę, nauczyciela, dzięki któremu zmieniło się wasze życie, a może dostaliście szansę od losu – napiszcie na adres #DziejeSie albo napiszcie kilka słów na swoim profilu w social media.

d21m77x

Podziel się opinią

Share
d21m77x
d21m77x