Gdzie na wakacje z dzieckiem za granicę? Najlepsze kierunki

Gdzie na wakacje z dzieckiem za granicę? Najlepsze kierunki

Gdzie na wakacje z dzieckiem za granicę? Najlepsze kierunki
Źródło zdjęć: © 123RF
28.01.2019 08:04

Wakacje to najprawdopodobniej najpiękniejszy czas w roku. Wiele osób decyduje się na urlop za granicą, a wśród nich nie brakuje rodziców, którzy chętnie wybierają się w dalekie wojaże ze swoimi pociechami. Wakacje z dzieckiem za granicą warto jednak dobrze zaplanować.

Wakacje z dzieckiem za granicą – gdzie jechać?

Planując urlop za granicą z dzieckiem, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich z pewnością będzie bezpieczeństwo. I chodzi tu o kilka jego aspektów, w tym sytuacje polityczno-społeczną czy samą atmosferę miejscowości, do której się udajemy. Nie ulega wątpliwości, że dla rodziców planujących urlop z dziećmi za granicą ważny będzie też bezpieczny transport lokalny czy przyjazne najmłodszym, strzeżone kąpielisko.

Kolejna istotna rzecz to infrastruktura hotelowa i zaplecze danego ośrodka. Przydadzą się udogodnienia w pokojach, menu dziecięce czy płytkie brodziki na basenie. Wakacje z dziećmi za granicą są przyjemne dla rodziców również wtedy, gdy w ośrodku organizowany jest animator polskojęzyczny.

Poza tym ważny jest transfer na wczasy za granicą z dzieckiem. Zbyt długa podróż samochodem czy lot z kilkoma przesiadkami to trudne przeżycie zarówno dla rodziców, jak i ich pociech.

Wakacje za granicą z dzieckiem – plaże

Rodzice wybierający się na wczasy zagraniczne z dzieckiem powinni mieć na uwadze bezpieczeństwo. Najlepsze plaże dla rodzin to te strzeżone przez ratownika, czyste, piaszczyste, w miarę kameralne i z łagodnym zejściem do spokojnego morza. Te cechy sprawiają, że dziecko jest zawsze w zasięgu wzroku, nie jest narażone na porwanie przez prąd morski czy skaleczenie się przedmiotami ukrytymi w piasku.

Gdzie znaleźć takie miejsce na wakacje z dzieckiem za granicą? Z pewnością będą to wyspy greckie takie jak Lefkada, Zakynthos czy Kos. Poza tym takie cechy posiada włoskie wybrzeże nad Adriatykiem, w tym znana miejscowość nadmorska Rimini. Bezkonkurencyjna jest jednak w tej kwestii Hiszpania, gdzie tworzone są specjalne ośrodki wypoczynkowe dla rodzin, a niemal każda plaża oznaczona jest błękitną flagą.

Odpoczynek z dzieckiem za granicą – wakacje u sąsiadów

Jeśli wczasy z dziećmi za granicą mają mieć inny charakter niż plażowy, to warto pomyśleć o miejscach pełnych zieleni, spokojnych i urokliwych. Takie cechy niewątpliwie będzie miał urlop w Czechach, na Słowacji lub nieco dalej na południe na Węgrzech. To nie tylko kierunki znajdujące się stosunkowo blisko, ale również gwarantujące tanie zagraniczne wakacje z dziećmi.

W słowackich i czeskich górach udać się można na rajd najłatwiejszymi szlakami. Jest jednak kilka innych atrakcji, między innymi Skalne Miasto czy podróż łodzią na Morawskim Krasie. Na Węgrzech, oprócz fenomenalnego Budapesztu, odwiedzić można liczne termy. Jednym z najpopularniejszych kompleksów wodnych jest ten w Hajduszoboszlo. Świetne aquaparki znaleźć można też na Słowacji, na przykład w Popradzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także