Trwa ładowanie...

Gdzie na weekend z dzieckiem? Atrakcje województwa mazowieckiego

Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem to kwintesencja rodzicielstwa. Rodzinne wycieczki zacieśniają więzi i pozwalają maluchom zaspokoić ciekawość świata. W całej Polsce znaleźć można wiele interesujących miejsc dla dzieciaków, również w województwie mazowieckim.

Gdzie na weekend z dzieckiem? Atrakcje województwa mazowieckiegoŹródło: 123RF
d4ews1g
d4ews1g

Weekend z dzieckiem w Warszawie – atrakcje

Weekend w mieście wcale nie oznacza nudy i bezsensownego snucia się ulicami. Warszawa oferuje najmłodszym moc atrakcji z nauką w tle. Pierwszym miejscem jest niesamowite Centrum Nauki Kopernik. To miejsce na weekend dla dzieci i dorosłych – niezależnie od wieku nikt nie będzie się tu nudził. Poznać, a właściwie doświadczyć tu można zjawisk fizycznych i procesów chemicznych, które rządzą naszą planetą.

Atrakcją na weekend w Warszawie dla młodych fanów sportu może być wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie oprócz zwiedzania możliwy jest między innymi zjazd kolejką tyrolską wysoko ponad boiskiem, a także pobyt w skate parku. W zimowe weekendy rodziny chętnie udają się na lodowisko, a altem uczestniczą w cyklicznych imprezach organizowanych na stadionie.

Na weekend z dzieckiem w stolicy mazowieckiego zaplanować można ponadto pobyt we Flyspot, czyli miejscu, gdzie znajduje się tunel aerodynamiczny pozwalający na symulację skoku ze spadochronem. Na nudę dzieciaki nie będą narzekać także w Manufakturze Czekolady, Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego, a przede wszystkim w stołecznym zoo.

Weekend z dzieckiem w mazowieckim – zabawa i rozrywka

Jeśli weekend z dziećmi w mieście nie wchodzi w rachubę, to warto wybrać się poza aglomerację i udać w niezwykle ciekawe miejsca pełne atrakcji dla najmłodszych i starszych dzieci.

d4ews1g

W okresie letnim fantastycznym* pomysłem na weekend z dziećmi w mazowieckim* może okazać się wizyta na Farmie Iluzji. Ta znajduje się w Trojanowie między Warszawą a Lublinem. Maluchom proponuje atrakcje takie jak Labirynt Luster, Ścieżkę Złudzeń czy Tunel Zapomnienia. Z kolei aktywny weekend z dzieckiem spędzić można w parku linowym, na przykład tym w Parku Kultury w Powsinie zlokalizowanym na obrzeżach Warszawy. Znajdą się tam trasy dla gości początkujących i zaawansowanych w wędrówkach w koronach drzew.

Poza tym rodzice planujący weekend z dzieckiem mogą pomyśleć o miasteczku westernowym Wild West City, które znajduje się w Kunowie koło Piaseczna. Tam dzieciaki nie tylko będą mogły przejść się uliczkami makiety miasteczka z Dzikiego Zachodu, ale również wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Dużo emocji zapewne także kolejna atrakcja na weekend dla dzieci. Chodzi o Kart Arenę w Szymanowie. To rozrywka dla małych i dużych fanów motoryzacji i szybkiej jazdy.

Jednym z miejsc idealnych na weekend z dziećmi ma być także aquapark w Mszczonowie. Ta niewielka miejscowość położona w województwie mazowieckim na trasie do Łodzi już pod koniec 2019 będzie zwabiała gości do największego w Europie Środkowo-Wschodniej kompleksu atrakcji wodnych. Na 20 ha terenu przewidzianych jest kilkanaście basenów o łącznej powierzchni 3500 m kw., 30 zjeżdżalni, 10 różnych saun, 5 restauracji i 4 bary.

Zabawa i nauka – weekend z dzieckiem w woj. mazowieckim

Województwo mazowieckie na rodzinny weekend pozostawia do dyspozycji również miejsca, które dostarczą nie tylko rozrywki, ale również sporej dawki wiedzy. Na spotkanie z historią wyjść można, udając się do Muzeum Wsi Radomskiej czy do Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle. Tam najmłodsi dowiedzą się, jak żyli ludzie ponad sto lat temu. Pojęcie o współczesnej wsi da natomiast Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów w Wólce Dłużewskiej.

Młodzi fani motoryzacji z pewnością ucieszą się na myśl o weekendowej wycieczce do Otrębus lub Sochaczewa. Dlaczego? Bo w Otrębusach znajduje się Muzeum Motoryzacji i Techniki z zabytkowymi egzemplarzami samochodów i motocykli, a w Sochaczewie Stacja Muzeum, czyli Muzeum Kolei Wąskotorowej.

d4ews1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ews1g