Gdzie na weekend z dzieckiem? Małopolska i jej atrakcje

Gdzie na weekend z dzieckiem? Małopolska i jej atrakcje

Gdzie na weekend z dzieckiem? Małopolska i jej atrakcje
Źródło zdjęć: © 123RF
28.01.2019 08:02, aktualizacja: 06.02.2019 09:47

Czas spędzony z dziećmi to bez wątpienia doskonała okazja do budowania relacji rodzinnych. Świetnym pomysłem na kreatywne lub aktywne spędzanie wspólnych chwil jest wypad za miasto, a nawet skorzystanie z atrakcji dla dzieci w samym mieście. Województwo małopolskie pozostawia do dyspozycji wiele ciekawych miejsc.

Gdzie na weekend z dzieckiem – Małopolska aktywnie

W pogodne weekendy rodzinne wypady na rajd, spacer czy rower to niemalże zasada. W Małopolsce nie brakuje miejsc, które zapraszają rodziców i ich pociechy do bezpiecznego aktywnego wypoczynku.

Jednym z takich miejsc jest zdecydowanie zlokalizowany nieopodal Krakowa Ojcowski Park Narodowy. Na weekend z dziećmi można zaplanować rajd rowerowy czy pieszy lub nawet krótki spacer wśród ciekawych formacji skalnych. Warta odwiedzenia jest chociażby Dolina Bolechowicka z 1,5-kilometrową trasą po delikatnych wzniesieniach, gdzie można nawet rozbić namiot. Nieco dłuższy spacer zaplanować można w dzikiej i urokliwej Dolinie Sąspowskiej, gdzie ścieżka prowadzi po równinie. Z kolei w Dolinie Mnikowskiej rodziny z dziećmi znajdą odpowiednie miejsce na wspólny piknik. Całą rodziną można podejść również pod najsłynniejszą formę skalną parku, czyli Maczugę Herkulesa.

Weekend z dziećmi w Małopolsce może upłynąć również pod znakiem zamków, legend i historii. Młodzi fani tych tematów z pewnością pokochają Zamek na Pieskowej Skale czy Zamek w Dębnie. Nie lada ciekawostką dla całej rodziny podczas wspólnego wyjazdu będzie z pewnością Pustynia Błędowska, a zobaczyć ją warto, ponieważ powoli zaczyna zarastać kniejami.

Atrakcje Małopolski na weekend z dzieckiem

Jeśli planowany weekend z dzieckiem w Małopolsce ma być naprawdę pełen atrakcji, to być może warto zastanowić się nad jednym z magicznych miejsc przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

W miejscowości Podzamcze znajduje się Park Ogrodzieniec, duży kompleks przeróżnych atrakcji dla dzieciaków. Znaleźć tu można między innymi Dom Strachów, Park Miniatur, Tor Saneczkowy, Park Doświadczeń Fizycznych czy Park Rozrywki. Pomniejszone najsławniejsze budynki świata takie jak chociażby Wieża Eiffla, fragment Muru Chińskiego czy Bazylika św. Piotra znaleźć można także w Parku Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie.

Godnymi polecenia parkami rozrywki w Małopolsce na weekend z dziećmi są między innymi Energylandia Zator i Zatorland, które znajdują się właśnie w miejscowości o nazwie Zator. Poza tym warto odwiedzić Parkową Górę w Parku Zdrojowym w Krynicy-Zdroju czy Rabkoland w Rabce-Zdroju.

Atrakcje na weekend z dzieckiem w Krakowie

Również w samym Krakowie jest sporo atrakcji na weekend z dziećmi. Przykładem niech będzie park sensoryczny Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Poza tym małych miłośników wodnego szaleństwa zabrać można do parku Wodnego w Krakowie, a tych kochających zwierzęta do miejskiego zoo. Plan weekendu z dzieckiem w bliskiej okolicy Krakowa może zawierać również wizytę w kopalniach soli w Bochni i Wieliczce, gdzie przewidziano atrakcje dla najmłodszych.