Trwa ładowanie...

Girl power w nowym filmie Lukasa Moodyssona

24 października do kin wejdzie najnowszy filmu Lukasa Moodyssona „We are the best!”. Film powstał na podstawie komiksu żony Moodyssona, Coco, i opowiada o sile dziewczęcej przyjaźni, dojrzewaniu i buncie.
Share
Girl power w nowym filmie Lukasa Moodyssona
Źródło: Materiały prasowe
d3rclfr

24 października do kin wejdzie najnowszy filmu Lukasa Moodyssona „We are the best!”. Film powstał na podstawie komiksu żony Moodyssona, Coco, i opowiada o sile dziewczęcej przyjaźni, dojrzewaniu i buncie. Film jest prawdziwym manifestem girl power, a to z powodu głównych bohaterek, które mimo młodego wieku, pokazują wszystkim, że dziewczyny są najlepsze!

„We are the best!” miał swoją światową premierę podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, otrzymał również Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Reykjaviku.

“Jeden z najlepszych filmów o młodości, dziewczynach i punk rocku” - Rolling Stone.

d3rclfr

Sztokholm, 1982 rok. Bobo, Klara i Hedvig to zbuntowane 13-latki, które włóczą się po mieście i uważają, że ćwiczenia na w-fie to nuda. Są jednocześnie odważne, silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie, dziwne i delikatne.

Kiedy mama wychodzi do pubu, odgrzewają sobie paluszki rybne w tosterze, stawiają irokezy i piszą piosenki. Zakładają zespół punkowy, mimo że nie potrafią grać na żadnym instrumencie, a wszyscy twierdzą, że "punk is dead".

(fot. Materiały prasowe)
d3rclfr

Podziel się opinią

Share
d3rclfr
d3rclfr