GotowaniePrzepisyMałżeństwo powoduje tycie? Nowe badania obnażyły smutną prawdę

Małżeństwo powoduje tycie? Nowe badania obnażyły smutną prawdę

Małżeństwo powoduje tycie? Nowe badania obnażyły smutną prawdę
Paulina Brzozowska

05.12.2017 16:00, aktual.: 05.12.2017 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miłość najwyraźniej jest nie tylko ślepa, ale może też być źródłem dodatkowych kilogramów. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Glasgow dowiodły, że już w trakcie pierwszego roku małżeństwa tyjemy ponad 2 kilogramy. To jednak nie wszystko.

Dr Catherine Hankey, dietetyk z Glasgov przeanalizowała, jak komfort w związku wpływa na nasz sposób odżywiania i wagę. Z jej badań jasno wynika, że im lepiej czujemy się przy swoim partnerze, tym gorzej dla naszej talii. Osoby, które dobrze czują się w swoim związku, pozwalają sobie na większe ustępstwa w diecie i nie przejmują się aż tak swoim wyglądem.

Zdaniem Hankey wchodząc w związek małżeński, już po pierwszym roku przybieramy na wadze od 2 do 2,5 kg. Podobny efekt dotyka par, które zaczynają ze sobą mieszkać. Już po 3 miesiącach wspólnego życia obie strony mogą utyć ok. 3 kg.

Odpowiedź na pytanie "dlaczego tak się dzieje" jest banalnie prosta. Genetycznie zaprogramowani jesteśmy tak, żeby dbać o atrakcyjność, by zdobyć partnera. Kiedy już go mamy, nasz mózg wysyła sygnał, że możemy wyłączyć potrzebę rywalizacji. Tym samym osiadamy na laurach i zaczynają się problemy z wagą.

Dlatego może warto zamiast wieczoru z pizzą i ulubionym serialem pójść na spacer czy wybrać się na łyżwy? Nawet mała zmiana wystarczy, by poprawić nawyki i znów czuć się pięknym i atrakcyjnym. Zupełnie jak podczas pierwszej fali "motyli w brzuchu".

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)