GwiazdyGrafiki Matyldy Damięckiej na Dzień Kobiet. "Twój talent przerasta naszą epokę"

Grafiki Matyldy Damięckiej na Dzień Kobiet. "Twój talent przerasta naszą epokę"

Matylda Damięcka porusza serca Polaków (AKPA)
Matylda Damięcka porusza serca Polaków (AKPA)
08.03.2022 13:45

Matylda Damięcka podzieliła się z internautami kolejnymi, niezwykle poruszającymi grafikami swojego autorstwa. "Wyjątkowo wzruszające. Dziękuję. Jak zawsze w samo sedno" - piszą w dniu swojego święta liczne kobiety.

Matylda Damięcka pochodzi z bardzo znanej artystycznej rodziny. Aktorami byli już jej dziadkowie. Dziś zawód ten uprawiają nie tylko jej rodzice, ale także bracia, a nawet stryjowie. Damięcka na scenie zadebiutowała jako mała dziewczynka. Zagrała w sztuce Wojciecha Molskiego pt. "Różany zamek reżyserii". Później występowała jeszcze w wielu produkcjach, jednak widzowie zapamiętali ją najbardziej jako Karolinę Brzozowską z serialu "Na Wspólnej".

I choć aktorka kocha wcielać się w różnorodne postaci nie tylko w serialu, filmie, ale także na scenie, to od jakiegoś czasu w znacznym stopniu poświęca się karierze artystki tworzącej grafiki. W swoich dziełach Damięcka nawiązujące do aktualnych wydarzeń politycznych, społecznych i kulturowych.

Twórczość Matyldy Damięckiej w dniu święta kobiet

Nie inaczej zrobiła w Dniu Kobiet. Artystka oddała hołd wszystkim kobietom, a szczególnie tym, które bronią Ukrainy przed niezwykle brutalnym najazdem wojsk rosyjskich, kierowanych przed Władimira Putina.

"Dzięki wielkie za te ilustracje. Ściskają za serce" - napisała jedna z fanek twórczości Matyldy Damięckiej. "Wyjątkowo wzruszające. Dziękuję. Jak zawsze w samo sedno" - zachwyciła się kolejna. "Twój talent przerasta naszą epokę. Brawo" - podsumowała inna.

Piękno tkwi w różnorodności

Poruszające grafiki Damięckiej przedstawiają różne sylwetki kobiet. Spoglądając na twórczość artystki, można odnieść wrażenie, że pięknem jest właśnie różnorodność, z której kobiety słyną, i którą jesteśmy na co dzień otoczone.

"A pachniała jak połączenie: zapachu prania upranego w niebieskim Lenorze, mokrego asfaltu po letnim deszczu, pasty do podłogi w podstawówce, benzyny prosto z baku, domu dzień przed świętami, ciasta mamy, KFC na kaca, łapek psa po spacerze, prażonych migdałów, stęchłych drewnianych domków na koloniach i świeżo skoszonej trawy" - podsumowuje Matylda Damięcka w jednej ze swoich najnowszych ilustracji.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta