Blisko ludzi"Gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła". Wstrząsające komentarze członków partii doczekały się interwencji

"Gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła". Wstrząsające komentarze członków partii doczekały się interwencji

"Gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła". Wstrząsające komentarze członków partii doczekały się interwencji
Źródło zdjęć: © Pixabay
21.04.2020 18:48, aktualizacja: 21.04.2020 19:34

Internet obiegły zdjęcia konwersacji członków młodzieżówki "Młodzi dla Wolności" partii KORWiN. Mężczyźni wygłaszali obrzydliwe i bulwersujące komentarze dotyczące gwałtu. Głos w sprawie zabrał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"Ja w ogóle uważam, że gwałt może być przyjemny ostatecznie. Najpierw mówi, że nie chce i siłą trzeba, a potem zadowolona i zaskoczona", "gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła. Wtedy ona jest szczęśliwa i ty" – to kilka zwrotów, które pojawiły się na zamkniętym forum młodzieżówki "Młodzi do Wolności" działającej w Katowicach.

Członkowie młodzieżówki "Młodzi dla Wolności" o gwałcie

Zdjęcia tej konwersacji bardzo szybko obiegły sieć i uderzyły internautów. Sprawę skomentował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zapewnił, że zostały podjęte odpowiednie kroki, a dwaj mężczyźni odpowiedzą za swoje niewybredne komentarze.

"Ogłupienie i zapatrzenie w guru to jedno. Ale to nie są już dzieci. Dwudziestokilkulatkowie odpowiadają za swoje czyny. Zgłaszamy nawoływanie i pochwalanie popełnienia przestępstwa" – czytamy w poście zamieszczonym na profilu ośrodka.

Głos w sprawie zabrał również przewodniczący Rady Miasta Katowice Maciej Biskupski. "Wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec używania tego typu sformułowań. Niepokoi to tym bardziej że takich słów używa młody człowiek, który dopiero rozpoczyna zdobywanie życiowego doświadczenia" – czytamy w oświadczeniu Biskupskiego. Zapewnił również, że dołoży wszelkich starań, by piętnować zachowania tego typu.

Zobacz także: SIŁACZKI program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl