Trwa ładowanie...

Kobiety zatańczyły w Senacie przeciwko przemocy. Chcą zmienić definicję gwałtu

W walentynki odbyła się akcja "One Billion Rising" ("Nazywam się miliard"), w ramach której parlamentarzystki wraz z działaczkami antyprzemocowymi z całej Polski zatańczyły przeciw przemocy wobec kobiet.

Share
Kobiety zatańczyły w Senacie przeciwko przemocy. Chcą zmienić definicję gwałtu
Źródło: PAP
d2jfaos

"Zatańczyłyśmy przeciw przemocy wobec kobiet. W ciągu swojego życia około miliarda kobiet padnie lub padło ofiarą gwałtu. Akcja #OneBillionRising polega na wspólnym tańcu, bo tańcząc, kobieta wyraża to, że rządzi swoim ciałem" – poinformowała na Twitterze posłanka Wanda Nowacka.

20 kobiet zatańczyło w Senacie

Akcja na całym świecie odbywa się od 2013 roku. W Polsce corocznie Fundacja Feminoteka wybiera temat przewodni. Hasłem tegorocznej edycji jest: "Tylko TAK oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt". Organizatorzy wydarzenia w Polsce domagają się zmiany definicji gwałtu w polskim prawie. W poprzednich latach poruszano kwestie związane m.in. z przemocą wobec młodych dziewcząt czy problem molestowania.

d2jfaos

Taniec ma również pomóc w nagłośnieniu gwałtu na randkach. "Nazywam się miliard" to wezwanie do społeczeństwa, by zmienić definicję gwałtu – gwałt jest zawsze wtedy, kiedy nie ma zgody na stosunek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

d2jfaos

Podziel się opinią

Share
d2jfaos
d2jfaos