GwiazdyHanna Lis o wpisie prezydenta Andrzeja Dudy. "Trzy razy sprawdzałam, czy to nie człowiek bóbr"

Hanna Lis o wpisie prezydenta Andrzeja Dudy. "Trzy razy sprawdzałam, czy to nie człowiek bóbr"

Hanna Lis o wpisie prezydenta Andrzeja Dudy
Hanna Lis o wpisie prezydenta Andrzeja Dudy
Źródło zdjęć: © East News
01.03.2022 07:33, aktualizacja: 01.03.2022 09:00

Dziennikarka postanowiła otwarcie skomentować, a tym samym skrytykować, jeden z ostatnich wpisów prezydenta Andrzeja Dudy na Twitterze, dotyczący informacji o rzekomej kradzieży rosyjskiego czołgu przez chersońskich Cyganów. "Trzy razy sprawdzałam, czy to nie człowiek bóbr" - napisała Lis.

Prezydent RP Andrzej Duda jest bardzo aktywny na swoim profilu na Twitterze. Teraz jednak jego obecność na tej platformie jest znacznie częstsza, w związku z informowaniem i komentowaniem bieżących wydarzeń dotyczących rosyjskiego ataku i wojny na Ukrainie. Ostatni wpis prezydenta został mocno skrytykowany, a jedną z osób, która się do niego odniosła jest dziennikarka Hanna Lis.

Hanna Lis o wpisie prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda chciał zażartować, co w tak trudnym i dramatycznym czasie nie wszystkim wydało się na miejscu. Na swoim profilu na Twitterze opublikował wpis, który wywołał lawinę (krytykujących go) komentarzy.

"W '24TV' podają, że chersońscy Romowie ukradli Rosjanom czołg" - napisał Andrzej Duda na Twitterze, dodając do swojego wpisu kilka emotikonek śmiechu.

Tweet postanowiła udostępnić ze swoim komentarzem dziennikarka Hanna Lis, która otwarcie skrytykowała postawę polskiego prezydenta.

"Prezydent kraju, u którego granic toczy się krwawa wojna. Trzy razy sprawdzałam, czy to nie człowiek bóbr" - skomentowała Lis.

Oburzeni internauci

Hanna Lis nie jest jednak jedyną osobą, którą zachowanie prezydenta RP oburzyło. Pod wpisem Andrzeja Dudy pojawiło się tysiące komentarzy, w których internauci pisali "czy prezydentowi wypada?".

"Nie wydaje się panu prezydentowi, że komu jak komu, ale głowie państwa nie przystoją takie wpisy? Są naprawdę ważniejsze informacje, które warto komentować z powagą. Np. to, że Ukraina odbiła Charków", "Gratuluję dobrego samopoczucia, humor nas uratuje itd., ale kolejka uchodźców na granicy z Polską jest długa na 30 km, dochodzi do zbrodni wojennych, jesteśmy coraz bliżej klęski humanitarnej. Proszę zachować powagę urzędu" - czytamy pod tweetem.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta