GwiazdyHarry zabrał głos ws. skandalu, w który jest uwikłany jego ojciec. Padły dosadne słowa

Harry zabrał głos ws. skandalu, w który jest uwikłany jego ojciec. Padły dosadne słowa

Harry daje do zrozumienia, że nie ma nic wspólnego ze skandalem
Harry daje do zrozumienia, że nie ma nic wspólnego ze skandalem
Źródło zdjęć: © Getty Images | WPA Pool
oprac. KSA
07.12.2021 16:05

Następca tronu książę Karol mierzy się z poważnym skandalem. Wyszło na jaw, że saudyjski bogacz miał przekazać pieniądze na rzecz książęcej fundacji, chcąc dzięki temu zdobyć obywatelstwo brytyjskie. Harry wydał oświadczenie, które pogrąża jego ojca.

Książę Harry od dwóch lat nie jest już członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, wyprowadził się z Londynu i rozwija swoje własne interesy. Mimo to nadal nie potrafi, a być może też i nie chce, całkowicie odciąć się od bliskich i ich spraw.

Właśnie wydał oświadczenie ws. skandalu, które pogrążyło wizerunkowo jego ojca. Chodzi o aferę "pieniądze za honor". Saudyjski bogacz, Mahfouz Marei Mubarak bin Mahfouz, przelewał pieniądze na konto książęcej fundacji, licząc, że w zamian dostanie obywatelstwo oraz specjalne wyróżnienie w postaci Wielce Wspaniałego Orderu Imperium Brytyjskiego.

Książę Karol przyznał mu order, a z czasem wyszło na jaw, że następca tronu i biznesmen znali się od lat. Brytyjskie media wyliczyły, że Saudyjczyk mógł przekazać na fundacje i akcje charytatywne związane z księciem nawet 1,5 miliona funtów. Karol zapewniał, że nigdy nie przeszło mu przez myśl, że mężczyzna chce w ten sposób "kupić" sobie order.

Dosadnie i chłodno

Niedawno w sieci pojawiły się również informacje, że z biznesmenem spotykał się też książę Harry. Jednak jego oświadczenie wyraźnie pokazuje, że chce odciąć się od skandalu i nie przejmuje się kiepską sytuacją ojca.

Książę Harry zaznaczył, że zerwał kontakty z Mahfouzem na rok, zanim ten otrzymał order, ponieważ miał "rosnące obawy o motywy jego wsparcia". Co więcej, Harry pokreślił, że komunikował rodzinie, co podejrzewa.

Brytyjscy eksperci królewscy uważają, że to poważny cios, który może nie tylko osłabić i tak już kiepskie relacje pomiędzy ojcem a synem, ale również sprawić, że Karolowi nie będzie łatwo odzyskać dobre imię.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta