Blisko ludziKrólowa Elżbieta II pogrążona w żałobie. Zmarła jej oddana przyjaciółka

Królowa Elżbieta II pogrążona w żałobie. Zmarła jej oddana przyjaciółka

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Źródło zdjęć: © Getty Images | PA Wire/PA Images

06.12.2021 15:28

Elżbieta II pożegnała niedawno ukochanego męża, księcia Filipa. 3 grudnia odeszła z kolei jej bliska przyjaciółka, Ann Fortune FitzRoy. Księżna miała 101 lat. Służbę w monarchii pełniła od 1967 roku, była jedną z najbliższych i najbardziej oddanych przyjaciółek brytyjskiej królowej.

To ciężki rok dla królowej Elżbiety II. Najpierw musiała mierzyć się ze skutkami głośnego wywiadu księcia Harry'ego i Meghan Markle, którzy ujawnili kulisy życia w rodzinie królewskiej i postawili ją w niekorzystnym świetle. W międzyczasie oliwy do ognia dolewał książę Andrzej, nie stroniąc od skandali. Kulminacją ciężkich chwil dla królowej była śmierć jej męża, księcia Filipa. Królowa mocno przeżyła odejście ukochanego. Odbiło się to na jej zdrowiu.

Oddana przyjaciółka

Teraz dotarła do mediów informacja o śmierci bliskiej przyjaciółki królowej. W wieku 101 lat zmarła Ann Fortune FitzRoy. Czym zajmowała się na królewskim dworze? Początkowo nosiła tytuł "Lady of the Bedchamper", czyli pomocnicy królowej w kwestiach garderoby czy kąpieli. Później awansowała i kierowała zespołem dam zajmujących się ubiorem Elżbiety II. Księżna pełniła dyżur przy najważniejszych uroczystościach królewskich oraz towarzyszyła królowej podczas podróży zagranicznych.

Jak podają brytyjskie media, kobieta była wsparciem dla królowej. Sama udzielała się również charytatywnie.

Matka chrzestna

Księżna nie tylko wiedziała co uwielbia Elżbieta II nosić, ale również była dla niej wsparciem emocjonalnym i powierniczką tajemnic. Między kobietami panowała taka zażyłość, że poprosiła nawet królową o zostanie matką chrzestną dla swojej drugiej córki, która przyszła na świat w 1954 roku, na co monarchini oczywiście się zgodziła.

Ciężki rok dla monarchii

2021 rok to również pasmo skandali w wykonaniu syna Elżbiety II i księcia Filipa, Andrzeja. Książę Yorku nie zasiada z innymi członkami rodziny królewskiej do stołu. Boryka się z problemami finansowymi i prawnymi. Jest oskarżony o napaści na tle seksualnym.

Średni syn królowej przyjaźnił się bowiem z amerykańskim milionerem Jeffreyem Epsteinem. W sierpniu 2021 roku został pozwany przez Virginię Roberts o napaść i zniszczenie zdrowia psychicznego.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także