Eksperci od wizerunku ocenili żony. Ostre słowa o Kamińskiej

Eksperci od wizerunku ocenili żony. Ostre słowa o Kamińskiej

Barbara Kamińska i Roma Wąsik towarzyszyły prezydentowi podczas przemówienia
Barbara Kamińska i Roma Wąsik towarzyszyły prezydentowi podczas przemówienia
Źródło zdjęć: © East News | Piotr Molecki
24.01.2024 07:50, aktualizacja: 24.01.2024 09:32

Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Prezydent wygłosił przemówienie, podczas którego towarzyszyły mu żony skazanych, Barbara Kamińska i Roma Wąsik. Eksperci od wizerunku ocenili ich postawę.

We wtorek 23 stycznia Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

- Zdecydowałem się wszcząć postępowanie ułaskawieniowe, zostało w całości przeprowadzone. Chcę w związku z tym powiedzieć, że postanowienie w przedmiocie prawa łaski zostało wydane. Panowie są ułaskawieni, potwierdzam to z całą mocą. Apeluję do pana ministra, prokuratora generalnego o natychmiastowe procedowanie w tej sprawie dalej - powiedział prezydent RP, któremu towarzyszyły żony skazanych.

Eksperci od wizerunku o Barbarze Kamińskiej i Romie Wąsik

Marta Rodzik i Łukasz Kaca, eksperci ds. wizerunku, ocenili w rozmowie z "Faktem" wystąpienie żon skazanych, Barbary Kamińskiej i Romy Wąsik.

- Pani Roma Wąsik była bardziej zestresowana i jej przemowa była krótkim podziękowaniem. Pani Barbara Kamińska była w swoich słowach pewna siebie i miała bardziej kamienną twarz podczas swojej przemowy - oznajmiła Marta Rodzik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Łukasz Kaca stwierdził natomiast, że obie panie przedstawiono "jakby były w żałobie".

- To nic przyjemnego patrzeć na smutne kobiety, których mężowie są w areszcie. Z drugiej strony mam absolutną świadomość, że to też jest element tej gry politycznej. Panie wyglądały, jakby były w żałobie i w ogóle były przedstawione już jako wdowy. Czerń ich ubioru nie była przypadkowa. Obie panie występujące w takich bardzo skromnych i jednak kojarzących się jednoznacznie z żałobą strojach, to jest na pewno celowy zabieg - powiedział "Faktowi".

"Barbara Kamińska gra w grę polityczną"

Łukasz Kaca potwierdził także opinię Marty Rodzik o widocznym zmartwieniu Romy Wąsik. Odnosząc się do wystąpienia Barbary Kamińskiej, zauważył "grę polityczną".

- Patrząc na to wystąpienie widać, że pani Roma Wąsik jest szczerze zmartwiona sytuacją męża. Na jej twarzy malował się autentyczny smutek i zagubienie. Natomiast pani Barbara Kamińska gra w tę grę polityczną - oznajmił.

W rozmowie podkreślił, że oczywiste jest, że obecność obu pań ma "działać na korzyść Andrzeja Dudy i podbijać przekaz o tym, że Kamiński i Wąsik są więźniami politycznymi".

Ekspert mówi o "grze politycznej" Barbary Kamińskiej
Ekspert mówi o "grze politycznej" Barbary Kamińskiej© East News | Piotr Molecki

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.