Kim jest żona Wąsika? Ma za sobą ekspresowy awans

Kim jest żona Wąsika? Ma za sobą ekspresowy awans

Kim jest żona Macieja Wąsika?
Kim jest żona Macieja Wąsika?
Źródło zdjęć: © East News
10.01.2024 11:12, aktualizacja: 10.01.2024 11:47

Z ekspertki na dyrektorkę w zaledwie kilkanaście miesięcy - tak można pokrótce opisać karierę Romualdy Wąsik, żony byłego wiceszefa CBA, który 9 stycznia został aresztowany przez policję. Właśnie wystosowała dramatyczny apel do posłów PiS, by "nie zapomnieli o jej mężu".

We wtorek 9 stycznia byli szefowie CBA Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński zostali zatrzymani przez policjantów, którzy weszli do Pałacu Prezydenckiego i wykonali sądowy nakaz aresztowania. Polityków przewieziono do aresztu śledczego Warszawa-Grochów, gdzie od tamtej pory przebywają. Żona jednego z nich wystosowała apel do posłów PiS-u.

Żona Macieja Wąsika: Nie możemy ich zostawić

- To nie pierwsze ciosy, które spadają na nas z Maćkiem, ale muszę przyznać, że to dla mnie szok. Nie ma go, bo go wzięli. Nie mogę się z nim skontaktować - powiedziała Romualda Wąsik, żona Macieja Wąsika, w rozmowie z serwisem wPolityce.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Były wiceszef CBA został prawomocnie skazany na dwa lata pozbawienia wolności. Kobieta zaapelowała do polityków Prawa i Sprawiedliwości o "niewygaszanie sprawy".

- Ja was tylko proszę o jedno, nie zapomnijcie o nich! Bo ta opresyjna władza właśnie na to liczy, że będą dwa, maksymalnie trzy dni wzmożenia i to przyschnie. Nie możemy na to pozwolić, nie możemy ich zostawić! - mówiła.

Kim jest żona Macieja Wąsika?

Chemiczka, biochemiczka i doktorka nauk biologicznych, która w kilkanaście miesięcy z ekspertki stała się dyrektorką. Romualda Wąsik może pochwalić się ekspresową karierą.

W kwietniu 2019 roku żona Macieja Wąsika, która przez pięć lat pełniła funkcję radnej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, złożyła swój mandat. Szybko stała się ekspertką w Departamencie Nadzoru nad Środkami Zastępczymi w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, a kilkanaście miesięcy później - dyrektorką Departamentu Nadzoru nad Chemikaliami. Jej mąż skomentował to wówczas w rozmowie z Wirtualną Polską.

- Moja żona ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie naukowe do zajmowania tego stanowiska. Jest z wykształcenia chemikiem i biochemikiem, jest absolwentką Wydziału Chemii UW oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Posiada doktorat z chemii i biochemii w Polskiej Akademii Nauk. (...) Teoretycznie gdziekolwiek moja żona by nie pracowała, byłoby to kontrowersyjne. Nie widzę żadnego konfliktu interesów - stwierdził Maciej Wąsik.

Utrzymywał także, że jego żona "jest profesjonalnie przygotowana do pracy w Głównym Inspektoracie Sanitarnym". Miała wystartować w konkursie i przejść procedurę naboru.

- Spełniła wszystkie kryteria - podkreślał.

W odpowiedzi na zapytanie Wirtualnej Polski, rzecznik GIS nie chciał jednak ujawnić zarobków Romualdy Wąsik. Zacytował jedynie wysokość wynagrodzenia, jaka wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 lutego 2010 roku w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek.

Według podanych do wiadomości publicznej informacji Romualda Wąsik zajmuje się m.in. nadzorem nad polityką dotyczącą substancji chemicznych i ich mieszanin, detergentów, produktów biobójczych, produktów kosmetycznych, niektórych substancji wykorzystywanych do produkcji narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.