Ile powinien trwać stosunek? Terapeutka zszokowała internautów

Terapeutka seksualna mówi ile powinien trwać stosunek
Terapeutka seksualna mówi ile powinien trwać stosunek

26.10.2023 13:54, aktual.: 17.01.2024 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z nas ma całkiem inne wyobrażenie idealnego stosunku. Powstały jednak badania, których zadaniem było wskazanie, ile powinien trwać seks idealny. Okazuje się, że średni czas jego trwania jest krótszy, niż niektórym się wydaje.

Terapeutka seksualna z Filadelfii postanowiła określić, jak długo powinien trwać idealny stosunek. Spostrzeżeniami podzieliła się na TikToku, a jej obserwatorzy byli zszokowani wynikami badań przeprowadzonych przez seksuologów.

Krócej nie znaczy gorzej

Dr Sonia Maya uważa, że mężczyźni wytrzymują zaledwie kilka minut, zanim dojdzie do wytrysku. Terapeutka seksualna twierdzi, że z punktu ewolucji szybki stosunek i wcześniejsza erekcja jest znacznie lepsza, ponieważ sperma rozprzestrzenia się efektywniej. Dodała, że wielu mężczyzn obawia się, że wystąpi "przedwczesny wytrysk". W rzeczywistości, jeśli dojdzie do niego w przeciągu pięciu minut, jest to całkowicie normalne. 

-Właściwa definicja przedwczesnego wytrysku kończy się po minucie lub nawet krócej – wyjaśniła. 

Terapeutka seksualna wyjaśniła, że przedwczesny wytrysk ma miejsce dopiero wtedy, gdy nie ma możliwości jego opóźnienia i nie można nad nim zapanować. Taki wytrysk może być spowodowany np. stresem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przeprowadzono szereg badań

Według ankiety przeprowadzonej w 2008 roku respondenci stwierdzili, że seks trwający od 7 do 13 minut jest najbardziej "pożądany". Wskazany czas nie obejmował jednak gry wstępnej, a sam stosunek. Dane opublikowane w 2019 roku przez Narodowy Instytut Zdrowia wskazały, że mężczyźni średnio potrzebują od 5 do 7 minut, aby osiągnąć orgazm. Z kolei rok później wykonano kolejne badania , które wykazały, że kobiety doświadczają najczęściej orgazmu w 13 minucie stosunku.

Clarisa Guerrer, pielęgniarka z Teksasu, także postanowiła poruszyć temat orgazmu. W swoim filmie na TikToku podkreśliła, że każdy z nas jest inny i dla niektórych krótszy stosunek jest normalny.

- Niektóre pary twierdzą, że ich zbliżenia trwają godzinę lub dłużej, jednak żadne z nich nie osiąga orgazmu. W rzeczywistości nawet 50 proc. mężczyzn nie wytrzyma dłużej niż dwie minut - zaznaczyła Guerrer.

Pielęgniarka dodała, że to, jak szybko ktoś osiąga orgazm, może wynikać z szeregu różnych czynników psychicznych i biologicznych. Pod uwagę warto więc wziąć m.in. wiek, stan zdrowia, poziom hormonów.

Lekarze są zdania, że wiele osób żyje w przekonaniu, że seks powinien trwać jak najdłużej. Mówienie o realnym czasie stosunku może wyeliminować presję narzucaną partnerowi i spowodować, że życie intymne będzie przyjemniejsze.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (632)