Trwa ładowanie...
d2ih2ye

"Iniemamocni 2" w kinach. Disney nie uprzedził rodziców

Iniemamocni wrócili po 14 latach przerwy i już narobili kłopotów. Twittera zalały posty o migających światłach w filmie. Dla rodziców dzieci z padaczką taka informacja byłaby na wagę złota. Disney naprawia swój błąd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Iniemamocni 2" wrócili
"Iniemamocni 2" wrócili (Mat. prasowe)
d2ih2ye

Studio poprosiło kina o wyświetlenie specjalnego ostrzeżenia przed projekcją "Iniemamocnych 2". Jak informuje "Variety", decyzja została podjęta na fali wpisów zaniepokojonych kinomanów. Rozpoczęła ją Veronika Lewis, żyjąca z upośledzeniem wzroku.

Kobieta zwróciła uwagę na to, że obraz ma kilka sekwencji z efektem stroboskopowym. Mogą one powodować drgawki u osób z epilepsjąi wiele innych niepożądanych skutków zdrowotnych u osób, które są wrażliwe na migające światła. Największą część widowni stanowią dzieci.

d2ih2ye

Dotychczas nie doszło do żadnego incydentu podczas projekcji filmu. Jak jednak wspominają media za oceanem, nie byłoby to pierwsze takie zdarzenie. W 1997 r. więcej niż 600 dzieci trafiło do szpitala po obejrzeniu "Pokemonów". W 2011 r. z kolei część widowni ucierpiała na seansach "Sagi Zmierzch: Przed Świtem, Części 1".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2ih2ye

d2ih2ye
d2ih2ye