Blisko ludzi"Iniemamocni 2" w kinach. Disney nie uprzedził rodziców

"Iniemamocni 2" w kinach. Disney nie uprzedził rodziców

"Iniemamocni 2" w kinach. Disney nie uprzedził rodziców
Źródło zdjęć: © Mat. prasowe
Karolina Błaszkiewicz

13.07.2018 21:36, aktual.: 14.07.2018 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iniemamocni wrócili po 14 latach przerwy i już narobili kłopotów. Twittera zalały posty o migających światłach w filmie. Dla rodziców dzieci z padaczką taka informacja byłaby na wagę złota. Disney naprawia swój błąd.

Studio poprosiło kina o wyświetlenie specjalnego ostrzeżenia przed projekcją "Iniemamocnych 2". Jak informuje "Variety", decyzja została podjęta na fali wpisów zaniepokojonych kinomanów. Rozpoczęła ją Veronika Lewis, żyjąca z upośledzeniem wzroku.

Kobieta zwróciła uwagę na to, że obraz ma kilka sekwencji z efektem stroboskopowym. Mogą one powodować drgawki u osób z epilepsjąi wiele innych niepożądanych skutków zdrowotnych u osób, które są wrażliwe na migające światła. Największą część widowni stanowią dzieci.

Dotychczas nie doszło do żadnego incydentu podczas projekcji filmu. Jak jednak wspominają media za oceanem, nie byłoby to pierwsze takie zdarzenie. W 1997 r. więcej niż 600 dzieci trafiło do szpitala po obejrzeniu "Pokemonów". W 2011 r. z kolei część widowni ucierpiała na seansach "Sagi Zmierzch: Przed Świtem, Części 1".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także