Blisko ludziIzabella Scorupco kończy 50 lat. "Doświadczenia malują się na twarzy i kobiety powinny być z tego dumne"

Izabella Scorupco kończy 50 lat. "Doświadczenia malują się na twarzy i kobiety powinny być z tego dumne"

Izabella Scorupco kończy 50 lat. "Doświadczenia malują się na twarzy i kobiety powinny być z tego dumne"
Źródło zdjęć: © Getty Images
Aleksandra Sokołowska
04.06.2020 10:53, aktualizacja: 04.06.2020 19:41

Izabella Scorupco 4 czerwca obchodzi 50. urodziny. Choć słuch o niej ostatnio zaginął, wciąż jest uznawana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Na świecie znana jest przede wszystkim z tego, że wystąpiła u boku Pierce'a Brosnana w filmie "Golden Eye". Jednak sukcesów na swoim koncie ma znacznie więcej.

Izabella Scorupco urodziła się w 1970 roku w Białymstoku. Gdy miała 8 lat, wyjechała z mamą do Szwecji, zamieszkała na przedmieściach Sztokholmu. Jako 17-latka została zauważona przez szwedzkiego reżysera i zagrała w filmie "Nikt tak nie kocha jak my".

Izabella Scorupco - kariera

Starsi polscy widzowie na pewno kojarzą ją też z roli Heleny Kurcewiczówny w filmie "Ogniem i Mieczem" Jerzego Hoffmana. Izabella Scorupco w 1995 roku zagrała w filmie "Golden Eye" u boku Pierce'a Brosnana. Wcieliła się w rolę rosyjskiej programistki. Ta rola sprawiła, że patrzył na nią cały świat.

Obraz
© Getty Images

Izabella Scorupco – rodzina

Trzy lata przed premierą filmu "Ogniem i Mieczem" Scorupco wzięła ślub z hokeistą Mariuszem Czerkawskim. "Udało nam się ocalić przyjaźń" - powiedziała na łamach "Gali" kilka lat po tym, jak się rozstali. W 2003 ponownie wyszła za mąż. Ten związek aktorki się rozpadł. W 2019 roku wyszła za mąż po raz trzeci. Jej wybrankiem jest szwedzki biznesmen. Ślub z nim ukrywała, radosną nowiną podzieliła się z fanami w ostatniej chwili. Modelka ma dwójkę dzieci. Dziś mieszka w Los Angeles.

Izabella Scorupco zrobiła też karierę jako modelka. Wzięła udział w wielu sesjach zdjęciowych. Była twarzą magazynów modowych, jej zdjęcia opublikował włoski "Vogue".

Scorupco nie gra już w polskich produkcjach, kilka lat temu mogliśmy ją podziwiać w kampanii reklamowej jednej z rodzimych firm kosmetycznych. Co myśli o przemijającej urodzie? "Oczywiście widzę, że się starzeję, że wyglądam inaczej niż 20 lat temu. Ale starość to część życia. Doświadczenia malują się na naszej twarzy i kobiety powinny być z tego dumne, celebrować zmarszczki" - mówiła w wywiadzie dla "Gali" aktorka.

Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują