Blisko ludziJacek Rozenek o życiu po udarze. "Muszę nadrobić zaległości trzech lat"

Jacek Rozenek o życiu po udarze. "Muszę nadrobić zaległości trzech lat"

Jacek Rozenek mówi o życiu po udarze
Jacek Rozenek mówi o życiu po udarze
Źródło zdjęć: © AKPA

29.08.2022 09:09

Jacek Rozenek otworzył się w rozmowie ze znanym portalem. Aktor przyznał, że choroba zmieniła jego priorytety oraz sposób patrzenia na świat. Trudne życiowe przejścia nakłoniły Rozenka do tego, aby napisać książkę, przedstawiającą chorobę z punktu widzenia osoby, której ona dotknęła.

Jacek Rozenek w 2019 roku przeszedł rozległy udar mózgu. Później aktora czekał długi czas rehabilitacji i zmagania z życiem codziennym. "Padnij. Powstań. Życie po udarze" to pozycja, w której Rozenek opowiedział swoją historię i to, jak choroba odmieniła jego codzienność. Książka niedawno miała swoją premierę, a dziennikarce portalu Jastrząb Post udało się z jej autorem zamienić parę słów.

"Nie mam w tej chwili nic"

Jacek Rozenek przyznał, że po udarze jego życie uległo zmianie. Pojawiło się wiele trudności, długi okres rehabilitacji oraz mnóstwo wyzwań. Aktor przyznał, że w tym trudnym czasie największym oparciem są dla niego synowie, którzy okazali troskę. Rozenek szczerze wyjawił, że leczenie sporo go kosztowało.

"Nie mam w tej chwili nic. Muszę nadrobić zaległości trzech lat. Kupić sobie jakieś mieszkanie, może samochód. Startuję od zera. Szkoda, że w takim wieku. Jest to dla mnie teraz wyzwanie zarobić pieniądze na podobny samochód, dom, mieszkanie. Przyjmuję to wyzwanie" - wyjawił dla Jastrzębia.

Choroba zmieniła priorytety

W wywiadzie dla wspomnianego wcześniej portalu Jacek Rozenek tłumaczył, że napisanie książki było w pewnym sensie sposobem na uporanie się z jej nieprzyjemnymi skutkami. Spisywanie wspomnień pokazało aktorowi, że nie wolno się poddawać, nawet w tych najgorszych momentach.

"Pisaliśmy ją bardzo szybko, w takim ostrym stadium choroby. Chyba wyszła fajna książka, fajnie się ją czyta. Bardziej zacząłem zwracać uwagę w życiu nie na to, co jest zrobione, ale jak jest zrobione. Można być bogatym w życiu, ale można być bogatym w różny sposób. Co to znaczy być bogatym? Można mieć dużo pieniędzy i zagarniać je do siebie. Ale można też używać tych pieniędzy do czegoś większego. Więc to jest taka metafora mojego rozwoju. Po to ta choroba chyba była" - podkreślił Rozenek.

Trudne przejścia sprawiły, że aktorowi zmieniły się priorytety oraz podejście do codzienności, o czym również mamy przeczytać w niedawno wydanej książce.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także