Trwa ładowanie...

Jak być piękną w kilka sekund...

Jak się ukryć? Szukasz szybkich sposobów na skuteczną korektę? Czego unikać i jaka jest właściwa kolejność działania podczas walki z niedoskonałościami cery? Oto wskazówki. Skorzystaj z cennych porad. Ty również możesz być piękna w kilka sekund, są na to proste sposoby...

Jak być piękną w kilka sekund...Źródło: Thinkstock
d4fpk83

Jak się ukryć? Szukasz szybkich sposobów na skuteczną korektę? Czego unikać i jaka jest właściwa kolejność działania podczas walki z niedoskonałościami cery? Oto wskazówki. Skorzystaj z cennych porad. Ty również możesz być piękna w kilka sekund, są na to proste, kosmetyczne sposoby...

Najbardziej powszechnym błędem popełnianym przez kobiety używające korektora jest wybieranie zbyt jasnych kolorów. Osiągnięty w ten sposób efekt jest przeciwny do zamierzonego i prowadzi do wyraźnego ujawnienia problemu, zwłaszcza gdy chodzi o zamaskowanie sińców pod oczami.

Ukryj ciemne kręgi

Użycie korektora jest najważniejszym krokiem w zamaskowaniu podkrążonych oczu i przygotowaniu skóry pod równy podkład. Delikatnie wklep korektor w kremie pod i nad oczami, aby ukryć niedoskonałości. Nie używaj pudrowych sztyftów, które mogą rozciągnąć skórę.

d4fpk83

Skoryguj nierówności korektorem

Jeśli nie potrafisz polubić dołka w swojej brodzie albo wydaje się, że grzbiet nosa jest zbyt eksponowany, skoryguj je za pomocą kilku dotknięć korektora, tak samo jak postąpiłabyś z plamką lub wypryskiem. Na wierzch połóż odrobinę przejrzystego pudru.

Trwałość w sztyfcie

Korektor w sztyfcie ma większą trwałość niż inne, ponieważ z upływem czasu jest mniej narażony na wysychanie i odbarwienie. Korektory płynne mogą się rozdzielać, albo tworzyć grudki, gdy minie ich termin ważności.

Twarz do pozłoty

Aby zamaskować kręgi pod oczyma, które nierzadko przyjmują niebieskawy odcień, wybierz złocisty korektor w ciepłym odcieniu. Korzystnie zmieni on zabarwienie sińców i dobrze je zamaskuje.

Zamaskuj oczy

Maskując podkrążone oczy, nakładaj korektor nie tylko pod oczyma, co mogłoby nadać twarzy pasiasty wygląd. Pokryj korektorem cały obszar wokół oczu i zharmonizuj lekkim przypudrowaniem.

d4fpk83

Ukryj nos

Aby zwęzić szeroki nos, poprowadź wąską, jaśniejszą linię wzdłuż grzbietu nosa, potem nałóż cienie (ciemniejszy albo brązujący matowy puder) po bokach nosa i dobrze rozetrzyj przejście tonalne.

Korektor przez cały dzień

Nałóż podkład przed zakamuflowaniem wyznaczonych obszarów korektorem w kremie. Na koniec nałóż cienką warstwę transparentnego pudru, a możesz mieć pewność, że korektor będzie się trzymał przez cały dzień.

Korekta wacikiem

Używając wacika lub spiczastego pędzelka korektora, połóż plamkę gęstego korektora w centrum punktu, który chcesz zamaskować, następnie rozprowadź korektor, aby punkt został całkowicie przykryty. Przykryj warstewką transparentnego pudru.

Przykryj wypryski

Wypryski warto przykryć makijażem, oczywiście po upewnieniu się, że nie są one alergiczną reakcją na któryś z używanych przez ciebie kosmetyków. Pamiętaj, by na koniec dnia makijaż dobrze zmyć.

d4fpk83

Korektor na podkład

Najpierw nałóż podkład, a dopiero potem korektor. Podkład ukryje trzy czwarte przebarwień, które widoczne są na gołej skórze. Dokończ korektorem w najbardziej widocznych miejscach.

Ukrywanie plam za podkładem

Na plamki, wypryski i przebarwienie nałóż oddzielnie odrobinę podkładu, a po jego wyschnięciu rozprowadź ten sam podkład na całą twarz. Do punktowej korekty użyj grubszego podkładu, który zbiera się u wylotu pojemnika, ponieważ ma on konsystencję bardziej zbliżoną do konsystencji korektora.

(bb)

d4fpk83
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fpk83