ycipk-8fmke5

Jak często prać poduszki? Znamy poprawną odpowiedź

W trakcie świątecznych porządków wiele z nas staje przed dylematem: prać poduszki, czy tylko zmienić poszewki? My w końcu znaleźliśmy odpowiedź. Niektórych może zaskoczyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poduszki należy prać w specjalny sposób
Poduszki należy prać w specjalny sposób (123RF)
ycipk-8fmke5

Poduszki również trzeba prać! I to stosunkowo dość często, bo minimum raz na pół roku. Dzięki temu pozbędziemy się z nich bakterii i roztoczy. Nie każdą poduszkę możemy jednak po prostu wrzucić do pralki. Każda z nich musi być czyszczona na swój sposób.

Poduszka z wkładem syntetycznym

Tę można wrzucić do pralki. Należy prać ją z niewielką ilością detergentu, w chłodnej wodzie. Włączmy tryb do tkanin delikatnych i ustawiamy mocne wirowanie. Poduszkę suszymy na płasko.

ycipk-8fmke5

Poduszka z pierzem

Tę także można prać w pralce, jednak sprawa jest bardziej skomplikowana. Poduszki z pierzem muszą być prane w trybie do tkanin bardzo delikatnych z odrobiną płynu do płukania. Woda powinna być chłodna. Należy prać nie więcej niż 2 poduszki na raz. Mocno odwirowujemy. Jeśli mamy suszarkę, poduszkę z pierzem suszymy z kilkoma suchymi piłeczkami tenisowymi. Dzięki temu będzie puszysta. Jeśli musimy suszyć "tradycyjnie", odkładamy poduszkę na płasko, najlepiej na słońcu. Co jakiś czas ugniatamy ją palcami i robijamy "kołtuny" z pierza, które mogły utworzyć się w środku.

Poduszka piankowa

Tej poduszki nie można prać w pralce. Należy ją delikatnie przecierać wilgotną ściereczką lub odkurzać rurą odkurzacza.

ycipk-8fmke5

Kiedy kupić nowe poduszki?

Wystarczy zrobić mały test. Jeśli złożymy poduszkę na pół i puścimy, a ona nie odzyska kształtu, czas na wyrzucenie jej do kosza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak prawidłowo prać pościel? "Little Things" ma na to patent

ycipk-8fmke5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-8fmke5

ycipk-8fmke5
ycipk-8fmke5