Blisko ludziJak często prać ręczniki? Wiele osób robi to za rzadko

Jak często prać ręczniki? Wiele osób robi to za rzadko

Jak często prać ręczniki? Wiele osób robi to za rzadko
Źródło zdjęć: © 123RF
08.07.2019 15:44

Jak często należy prać ręczniki – codziennie, raz na tydzień, a może co dwa tygodnie? Wiele osób nie wie, że w ręcznikach znajduje się wiele bakterii i zwyczajnie zapomina o częstym praniu.

Ręczniki to siedlisko bakterii

Jak często należy prać ręczniki? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Wydawałoby się, że ręcznikiem wycieramy czyste już ciało, dlatego niekonieczne jest zbyt częste ich zmienianie.

Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że prysznic lub kąpiel wcale nie chroni nas przez brudem. Woda jest świetnym środowiskiem m.in. dla pleśni. Oznacza to, że na naszym ciele zawsze zostaje odrobina bakterii, które wcieramy później właśnie w ręcznik.

Jak często należy prać ręczniki?

Specjaliści sugerują, że najlepszym wyjściem byłoby zmienianie ręcznika codziennie. Pozwoli to uchronić się m.in. od bakterii czy martwego naskórka. W przypadku, gdy nie dysponujemy jednak tak dużą ilością ręczników lub nie możemy sobie pozwolić na codzienne pranie, należy zmieniać je chociaż raz w tygodniu.

Dużą uwagę należy zwrócić zwłaszcza na ręczniki do rąk oraz twarzy, bo właśnie tam zostaje najwięcej brudu. Dobrym wyjściem jest również dokładne suszenie ręcznika po każdej kąpieli. Wilgotny materiał w połączeniu z wysoką temperaturą sprzyja bowiem mnożeniu się bakterii. Do tego może nieprzyjemnie pachnieć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta