ycipk-2yaifn

Jak często prać biustonosz? Wiele kobiet robi to za rzadko

Jak często zmieniać biustonosz – codziennie, raz na kilka dni czy może raz w miesiącu? Wiele kobiet nie wie, jak często prać stanik, przez co popełniają błąd. Często robią to za rzadko lub w nieodpowiedni sposób. Jak często prać biustonosze, żeby ich nie zniszczyć?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak często prać biustonosze? Robimy to za rzadko
Jak często prać biustonosze? Robimy to za rzadko (123RF)
ycipk-2yaifn

Jak często prać biustonosze?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet – jak często prać biustonosz, żeby go nie zniszczyć, ale zachować odpowiednią higienę? Najczęściej popełniany błąd to zbyt rzadkie pranie stanika. Są kobiety, które zmieniają go raz na miesiąc, a to zdecydowanie za rzadko. Jak znaleźć złoty środek? Na to pytanie odpowiada brafitterka Jola Lewicka.

Zobacz także: Jak często zmieniać pościel?

ycipk-2yaifn

– Jasne staniki, zwłaszcza jeśli mocniej się pocimy, należy prać po każdym użytkowaniu. Tak jak majtki czy skarpetki. Ciemne można wyprać raz w tygodniu. Ważny jest przede wszystkim komfort noszenia – tłumaczy Jola Lewicka, doświadczona brafitterka i właścicielka salonu Li PARIE lingerie.

Jak prać biustonosze?

Biustonosze powinnyśmy prać wyłącznie w chłodnej wodzie. Nie musimy jednak obawiać się pralki – to, że staniki pierzemy wyłącznie ręcznie, to mit. Należy jednak pamiętać o korzystaniu ze specjalnych woreczków do prania bielizny, które chronią delikatną tkaninę przed zniszczeniem i zapobiegają uszkodzeniu pralki – druty mogą dostać się do bębna i go zepsuć.

Ekspertka zwróciła również uwagę, że staniki, podobnie jak inne części garderoby, zużywają się. Nie powinnyśmy nosić ich dłużej niż siedem lat. Po tym czasie nie spełniają już swojej podstawowej funkcji – podtrzymywania biustu dla naszego zdrowia i komfortu.

ycipk-2yaifn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Posyp materac sodą. Zobacz, co się stanie

ycipk-2yaifn
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yaifn

ycipk-2yaifn
ycipk-2yaifn