ModaJak dobrać welon? Trendy na rok 2013!

Jak dobrać welon? Trendy na rok 2013!

Jak dobrać welon? Trendy na rok 2013!
Źródło zdjęć: © 123RF

09.04.2013 11:44, aktual.: 28.04.2013 23:00

Niegdyś był symbolem niewinności panny młodej. Skrywał jej twarz, którą pan młody mógł ujrzeć dopiero po ceremonii zaślubin. Dzisiaj pełni raczej rolę ozdobną, dodając kreacji romantyczności i zwiewności. Aby jednak welon stał się kunsztowną ozdobą , musi zostać dopasowany do figury i wzrostu panny młodej, a także komponować się z jej suknią. Poznaj, jak to zrobić.

Niegdyś był symbolem niewinności panny młodej. Skrywał jej twarz, którą pan młody mógł ujrzeć dopiero po ceremonii zaślubin. Dzisiaj pełni raczej rolę ozdobną, dodając kreacji romantyczności i zwiewności. Aby jednak welon stał się kunsztowną ozdobą , musi zostać dopasowany do figury i wzrostu panny młodej, a także komponować się z jej suknią. Poznaj, jak to zrobić.

Najważniejszą zasadą, której powinnaś się trzymać przy doborze welonu jest zasada równowagi. Wybierając nakrycie głowy łatwo ją naruszyć, a wtedy welon może przyćmić suknię, co sprawi wrażenie przesytu. Im więc masz bogatszą, bardziej zdobioną i rozbudowaną sukienkę – tym skromniejszy powinien być twój welon. I na odwrót. Jeśli suknia jest prosta i skromna, możesz pozwolić sobie na większą dekoracyjność welonu.

Aby podkreślić piękno i niepowtarzalność sukni uszytej z koronki lub materiału ozdobionego haftem wybierz delikatny i gładki. Możesz ewentualnie pokusić się o ozdobienie welonu na brzegach takim samym wzorem, jak ma suknia. Jeśli decydujesz się na klasyczną biel – przymierz kolor do sukni. Odróżniamy wiele odcieni bieli i w praktyce może się okazać, że jego tonacja jest zupełnie inna i nie pasuje do kreacji.

Długi czy krótki

Długość i obfitość welonu zależy zarówno od kroju sukni jak i twojej sylwetki. Wysoka i szczupła panna młoda może pokusić się o większość modeli, a rodzaj dopasować do sukni. Długi welon pasuje do sukien przylegających do ciała lub mających kształt litery A. Przy sukni z trenem welon powinien być od niej dłuższy o 15 cm.

Welon o długości do pasa dobrze wygląda do sukien klasycznych z gorsetem i z szerokim, marszczonym dołem bądź z przedłużonym stanem. Panie o filigranowych kształtach powinny zdecydować się na welon krótki. Taki welon pasuje też do krótkich włosów. Jeśli chcesz wyglądać na wyższą niż w rzeczywistości – wybierz obfity welon uszyty z dużej ilości tiulu. Jeśli masz rozłożyste biodra, zrezygnuj z welonów kończących się na tej wysokości. Jeśli masz szerokie ramiona, zrezygnuj z rozłożystego welonu. Pamięta też, że poszerzają i dodają kilogramów poprzeczne lamówki na welonie.

Najmodniejsze w 2013 roku

Welon jest ponadczasowym nakryciem głowy panny młodej, ale i tutaj pojawiają się nowinki, które nadają ton temu, co będzie modne na ślubach w najbliższych miesiącach. A ponieważ na czasie jest wszystko, co kojarzy się z romantyzmem i delikatnością – modne welony powinny wpisywać się w ten trend.

Mają więc być długie lub półdługie, delikatne niczym mgiełka, często o brzegach obszytych kunsztowną koronką lub ręcznie obrębione. I jeszcze jedno: nagość na ślubach jest passe, a więc welony delikatnie osłaniają odkryte ramiona i duże dekolty.

Inny trend w 2013 roku to natura i świeżość. Na topie są więc wszelkie ozdoby z żywych kwiatów – zarówno pojedyncze kwiaty wpinane do włosów, jaki i wianki zdobiące głowy panien młodych. Równie modne, a i praktyczniejsze są ozdoby z kwiatów uszytych z materiału na przykład z tego samego co suknia ślubna. Do rozpuszczonych włosów projektanci proponują fantazyjne przewiązane opaski, które nawiązują do wciąż modnego stylu vintage. Równie modnym uzupełnieniem stroju w stylu retro może być welon po babci, albo nawet prababci.

Welon do fryzury

Od fryzury zależy, jak będziemy upinać welon. Jeśli chcemy zaprezentować kunsztownie upięte włosy, welon podpinamy pod fryzurą. Welon upięty nad uczesaniem optycznie dodaje wzrostu, a więc takie upięcie sprawdzi się, jeśli jest duża różnica wzrostu między parą młodych. Jeśli chcesz mieć włosy rozpuszczone, lepiej zdecydować się na niewielkie choćby ich podpięcie. Welon będzie się lepiej trzymał, a i fryzura po kilkunastu godzinach nie straci świeżości.

(mpi/bb), kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także