ModaJak ładnie pomalować paznokcie na lato?

Jak ładnie pomalować paznokcie na lato?

Jak ładnie pomalować paznokcie na lato?
Źródło zdjęć: © Instagram.com | cnd_italia,925tomochin,trishricci_doesnails,maryamnails_21

22.03.2018 15:02, aktual.: 25.04.2018 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ile osób, tyle ulubionych stylizacji paznokci. Zamiast skupiać się na gustach, skupimy się zatem na trendach na najbliższe miesiące. Jak ładnie pomalować paznokcie na lato? Oto kilka propozycji.

Kolorowe paznokcie na lato

Tego lata modne będą paznokcie we wszystkich kolorach tęczy. Barwy mogą się łączyć ze sobą na różne sposoby. Najprostszą z opcji jest pomalowanie każdej płytki na inny jednolity kolor. Ciekawym pomysłem na paznokcie na lato jest także pokrycie paznokci bezbarwnym lakierem, a następnie naznaczenie ich plamką w różnych barwach. Najlepiej sprawdzą się tutaj pastelowe odcienie.

Kolory lakierów do paznokci na lato można też połączyć na jednym paznokciu poprzez wyraźną linię lub mieszając za pomocą różnych technik. Jedną z nich jest pokrywanie paznokcia kilkoma warstwami, jedna na drugiej. Wzory mogą być abstrakcyjne (geometryczne lub ekspresyjne) lub przedstawiać jakieś motywy np. kwiatowe. Ciekawie wyglądać będą wzorki na paznokciach z użyciem pisaka do paznokci, dzięki któremu łatwiej narysować ornamenty, postacie z kreskówek lub komiksów czy też inne tematy, jakie przyjdą nam do głowy.

Najlepsze oferty lakierów do paznokci i innych niezbędnych na lato kosmetyków znajdziesz już teraz na WP radarOkazji.

Obraz
© Instagram.com | CND,tipsnailbar,Unistella

Malarskie paznokcie na lato

By ładnie pomalować paznokcie na lato, możemy zainspirować się malarstwem. Warto zwrócić uwagę nie tylko na tematy podejmowane przez artystów, ale i używaną przez nich technikę. Paznokcie o akwarelowej fakturze, przypominające impresjonistyczne pejzaże, będą delikatne, ale efektowne. Z kolei pomysły na paznokcie na lato nawiązujące do kubistycznych portretów wymagać będą zdecydowanych linii, które uzyskać można przez wyżej wymieniony pisak lub naklejany drucik. Lepiej wybrać takie motywy, które będą dobrze wyglądać na tak małym formacie, jakim jest paznokieć. "Bitwa pod Grunwaldem" byłaby tutaj nie lada wyzwaniem. Dobrze sprawdzą się kompozycje, inspirowane abstrakcjonizmem - jego fakturą i kolorami.

Obraz
© Instagram.com | Unistella,winnie is awesome

Czarne paznokcie na lato

Obok typowych wakacyjnych kolorów w stylizacji paznokci na lato 2018 króluje czerń. Jej ciężkość można przełamać poprzez skontrastowanie z bezbarwnym fragmentem płytki, dodanie brokatu lub połączenie z kolorowym lakierem. Duże wrażenie wywoła czerń, uzupełniona przez doklejane srebrne elementy biżuteryjne. Ciemny kolor lakieru do paznokci może też stanowić doskonałą bazę do marmurkowych lub "zadymionych" paznokci.

Obraz
© Instagram.com | Unistella,tipsnailbar,CND

Białe paznokcie na lato

Ładnie pomalowane paznokcie na lato mogą także bazować na bieli. Sama w sobie prezentuje się estetycznie i można ją nosić na co dzień. Latem warto urozmaicić ją o kolorowe paski na krawędziach, czarne paski czy elementy złota (np. w konfiguracji: biała płytka z cienką czarną kratką i złoty obłączek). Pożądane są także białe paznokcie w kropki.

Ciekawym trendem w paznokciach na lato 2018 jest malowanie negatywów (ang. negative space). Metoda ta polega na pokryciu paznokci jednym kolorem, w tym wypadku białym, tak aby pozostawić jakąś przestrzeń niezamalowaną. Najlepiej wyglądać będzie geometryczny kształt na środku paznokcia. Kryjący fragment będzie wybijał się do przodu, tworząc niebanalny trójwymiarowy efekt.

Obraz
© Instagram.com | Unistella,holden grace,cnd_italia,cndworld

Różowe paznokcie na lato

Chcąc ładnie pomalować paznokcie na lato, możemy postawić na róż. Kolor ten daje wiele możliwości. Modne będą zarówno delikatne cieliste odcienie, jak i te mocniejsze, neonowe. Różowy manicure dobrze wygląda zarówno samodzielnie, jak i z innymi kolorami czy dodatkami. Pierwszy wariant jest schludny, niekrzykliwy i nadaje się na wszystkie okazje. Kolor ten można stanowić tło dla wyrysowanego pisakiem motywu, najklejonej drobnej biżuterii czy geometrycznej kompozycji na paznokciach.

Obraz
© Instagram.com | CND,Unistella
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także