UrodaJak poprawnie nakładać podkład? Wykonaj te czynności, a dłużej się utrzyma

Jak poprawnie nakładać podkład? Wykonaj te czynności, a dłużej się utrzyma

Jak poprawnie nakładać podkład? Wykonaj te czynności, a dłużej się utrzyma
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Monika Zonenberg
09.01.2018 17:09, aktualizacja: 11.01.2018 16:30

Nakładanie podkładu jest elementem codziennego makijażu większości z kobiet. Kosmetyk ukrywa niedoskonałości i sprawia, że wyglądamy świeżo i promiennie. Ta czynność może wydawać się łatwa, jednak niepoprawne użycie kosmetyku może spowodować jego nieestetyczne rolowanie się i uwidocznić zmarszczki. Zobacz, jak powinnaś przygotować skórę i używać podkładu, by przez cały dzień wyglądał jak o poranku.

PRZYGOTOWANIE SKÓRY
Podkład od razu po nałożeniu zaczyna wtapiać się w naszą skórę. Reaguje na ciepło naszego ciała i pod jego wpływem łączy się z powierzchnią, na którą go nakładamy. Aby mu to ułatwić, należy ją dobrze przygotować. Jeśli będzie gładka i odpowiednio nawilżona, podkład lepiej się z nią połączy i nie zacznie się rolować. Codzienny demakijaż i usuwanie martwego naskórka z naszej twarzy ma nie tylko znaczenie w pielęgnacji, ale i w makijażu. Przynajmniej 2 razy w tygodniu wykonaj peeling, który wygładzi skórę. Dzięki temu, nieważne czym nakładasz podkład, jego tekstura nie osadzi się na zadartych suchych skórkach i łatwiej przylgnie do twarzy. Spragniony po wykonaniu peelingu naskórek potrzebuje intensywnego nawilżenia, więc pamiętaj o kremie. Jeśli zmagasz się z problemami skórnymi, zastosuj przed nim odpowiednie serum. Taka kombinacja zapobiegnie widocznemu osadzaniu się podkładu.

Obraz
© 123RF.COM

ODPOWIEDNIE NAKŁADANIE
Przetestowałyśmy wiele możliwości nakładania podkładu i musimy stwierdzić, że wszystko zależy od kondycji naszej skóry, a przede wszystkim preferencji każdej kobiety. Jedne wolą używać pędzla, inne specjalnej gąbeczki lub silikonowego aplikatora, a kolejne wolą nakładać kosmetyk palcami. Nieważne, co wybierzesz, zawsze pamiętaj o higienie. Nawet najlepszej jakości pędzel będzie zostawiał brzydkie smugi, jeśli zostawisz na nim powierzchnię zaschniętego podkładu, a pozatykana gąbeczka może spowodować prawdziwą skórną katastrofę. Zawsze myj przyrządy od razu po tym, jak ich użyjesz. Jeśli nakładasz podkład palcami, zadbaj o to, by dłonie były nieskazitelnie czyste. Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem aplikacji kosmetyku jest wyciśnięcie go na górną część ręki i punktowe nałożenie na skórę. Następnie podkład rozprowadzamy pędzlem czy gąbeczką, dociskając jego powierzchnię do skóry. Dzięki temu lepiej i szybciej w nią wniknie i zatuszuje wszelkie niedoskonałości. Jeśli masz cerę problematyczną, dodatkowo użyj lekkiego, maskującego korektora w płynie, który w mig poradzi sobie nawet z największymi zaczerwieniami. Rozprowadź go tym samym przyrządem co podkład, dzięki temu połączy się z jego resztką na skórze, a jego odcień nie będzie się odcinał.

Obraz
© Materiały prasowe

*UTRWALENIE *
Aby podkład dobrze się wchłonął, musisz wykazać się odrobiną cierpliwości. Po jego nałożeniu odczekaj minutę przed nałożeniem pudru lub specyfiku matującego. Puder nałóż grubym i mięsistym pędzlem, który z łatwością rozprowadzi go na skórze i wciskaj go pędzlem ustawionym prostopadle do twarzy. Dzięki temu przyciśniesz obydwa kosmetyki do powierzchni skóry i dłużej się na niej utrzymają. Jeśli zależy ci na naprawdę długim utrzymaniu się podkładu, wybierz puder utrwalający. Dodatkowo możesz użyć sprayu utrwalającego, którym należy zakończyć makijaż. Pamiętaj, żeby nigdy nie nakładać kolejnych warstw podkładu na skórę, która już jest nim pokryta. Szybko spowoduje to rolowanie się kosmetyku, a jego nadmiar uwydatni nawet najmniejszą zmarszczkę. Jeśli chcesz poprawić makijaż, użyj bibułki matującej i lekkiego pudru o podobnym odcieniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także