Jak się nazywa 2. cześć „50 twarzy Greya” i o czym jest?

Jak się nazywa 2. cześć „50 twarzy Greya” i o czym jest?

Jak się nazywa 2. cześć „50 twarzy Greya” i o czym jest?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.03.2018 14:11, aktualizacja: 27.04.2018 12:15

Druga część bestsellera „50 twarzy Greya” nosi tajemniczy tytuł „Ciemniejsza strona Greya”. Kolejna książka z serii autorstwa E.L. James zawiera kontynuację historii namiętnego związku Anastasii Steele i Christiana Greya.

„Ciemniejsza strona Greya” - zarys fabuły

W pierwszej części trylogii „50 twarzy Greya” czytelnik poznaje młodą, nieporadną studentkę literatury oraz przystojnego, bogatego i tajemniczego biznesmena. Anastasia i Christian spotykają się po raz pierwszy w jego biurze, ale już od początku czują do siebie chemię. Rodzi się romans przepełniony namiętnością, grami psychologicznymi i sekretami. Te ostatnie w głównej mierze są powodem zakończenia związku przez Anę.

Na pierwszych kartach 2. części serii „50 twarzy Greya” czytelnik spotyka bohaterkę w nowej odsłonie. Jest teraz śmiałą singielką, realizującą się w pracy zawodowej jako wydawca. Obraz pewnej siebie kobiety burzy jednak powrót Christiana Greya, który proponuje relację na zupełnie innych zasadach. Spragniona bliskości ukochanego Ana decyduje się podjąć próbę ratowania tego związku.

Para musi jednak stawić czoło wielu przeciwnościom. Anastasia próbuje przyzwyczaić się do życia w luksusie, a Christian stłumić żądze kontrolowania. Obojgu z nich niekiedy zupełnie to nie wychodzi. Poza tym na drodze do szczęścia Steele i Greya staje kilka postaci, których rola w powieści polega na dodaniu historii dreszczyku emocji. Była kochanka Christiana, jego była 'uległa', a także porywczy szef Anastasii mogą doprowadzić parę do zguby albo zjednoczyć ją w walce z przeciwnościami.

W „Ciemniejszej stronie Greya” nie brakuje wątków katastroficznych, romantycznych chwil pośród malowniczych krajobrazów, a także napełnionych erotyzmem scen łóżkowych - nie tylko w łóżku.

Chcesz przeczytać "Ciemniejszą stronę Greya"? A może wolisz obejrzeć film? Książki, filmy, muzyka - wszystko to znajdziesz na WP radarOkazji.

Tajemniczy tytuł 2. części „50 twarzy Greya”

Tytuły nadawane książkom z serii „50 twarzy Greya” przez autorkę są w pewnym sensie niejednoznaczne. Angielskojęzyczne „Fifty shades of Grey” nawiązuje zarówno do odcieni szarości, jak i skomplikowanego charakteru głównego bohatera. „Fifty shades darker” ma wskazywać na to, co jest mroczne, ale czego czytelnik jeszcze o Christianie Greyu nie wie.

W 2. części trylogii odkrywane są bowiem sekrety z przeszłości biznesmena. Czytelnik poznaje między innymi Elenę, która wpłynęła na charakter i upodobania Greya, a także Leilę, która w porywie zazdrości knuje podły plan zamachu na życie Any.

Film „Ciemniejsza strona Greya” reklamowany jest pod hasłem „Żadnych sekretów”, jednak jak się okazuje, na ostateczne rozwiązanie skomplikowanej sytuacji bohatera czytelnik jeszcze musi chwilę poczekać.

„50 twarzy Greya”, „Ciemniejsza strona Greya” - co dalej?

„Ciemniejsza strona Greya” to druga część serii. Trzecim tomem jest „Nowe oblicze Greya”. Książka ukazała się w 2013 roku. Zawarta w niej historia jest konkluzją losów Any i Christiana, którzy wcześniej jednak po raz kolejny muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu, a także niebezpieczeństwem ze strony dawnego wroga.

Autorka cyklu, E.L. James, na fali jego popularności, postawiła napisać również tę samą historię widzianą oczami Christiana Greya.