Blisko ludziJak szybko zwiększyć libido? Sprawdzone triki na podkręcenie popędu seksualnego

Jak szybko zwiększyć libido? Sprawdzone triki na podkręcenie popędu seksualnego

Jak podkręcić swoje libido
Jak podkręcić swoje libido
Źródło zdjęć: © Getty Images | Photographer: Boris Kocis
18.01.2022 17:57

Częstotliwość i jakość aktywności seksualnej zależy od wielu czynników. Wpływ na libido ma poziom hormonów, stres, trudności w relacji z partnerem, ogólne zdrowie. Są jednak sposoby, aby szybko poprawić sobie nastrój i zwiększyć popęd seksualny. Poznaj sprawdzone triki.

Po pierwsze należy zaznaczyć, że długotrwały brak zainteresowania seksem może być problemem, który wymaga konsultacji ze specjalistą seksuologiem czy psychologiem. Jeżeli natomiast zastanawiasz się, jak podkręcić swój nastrój przed wyczekiwaną randką, przeczytaj o sprawdzonych sposobach na poradzenie sobie z gorszą formą.

Sprawdź, co jesz i pijesz

Tryptofan to aminokwas, który bierze udział w produkcji serotoniny, tzw. hormonu szczęścia. Nie jest wytwarzany w organizmie i trzeba go dostarczyć wraz z dietą. Warto zatem zadbać, aby spożywać produkty bogate w ten składnik, jak banany, pestki dyni czy mięso z tuńczyka lub piersi kurczaka.

Do znanych afrodyzjaków należą też takie produkty jak owoce morza, czekolada czy migdały. Nie bez kozery kieliszek wina musującego z truskawkami jest też świetnym sposobem na pobudzenie. Znanym afrodyzjakiem są też oczywiście ostrygi – zawierają cynk nazywany pierwiastkiem miłości, który zwiększa poziom testosteronu i podkręca produkcję spermy u mężczyzn.

Stres i napięcie łagodzi też żucie gumy, jednak skuteczniejszym sposobem jest pogłaskanie zwierzaka. Pupile sprawiają, że się uspokajamy i jesteśmy pogodniej nastawieni do świata.

Aktywność fizyczna i wypoczynek

O ile zjedzenie ostryg czy truskawek może nam doraźnie pomóc w poprawieniu sobie nastroju, najskuteczniejsze będzie prowadzenie aktywnego trybu życia. Aktywność fizyczna sprawia, że nasz organizm lepiej funkcjonuje, mniej się przejmujemy dzięki produkcji endorfin i jesteśmy bardziej pobudzeni. Już 20-minutowy wysiłek zwiększa popęd seksualny.

Do czynników, które wpływają na libido, należy też dobry wypoczynek. Mózg regeneruje się podczas snu, a jak wiadomo, największym organem seksualnym jest właśnie nasz umysł. Warto więc przesypiać noce tuląc się do drugiej połówki po udanym stosunku seksualnym.

Źródło artykułu:WP Kobieta