Trwa ładowanie...

Jak wybrać dobrą nianię? Radzi właścicielka agencji opiekunek

To dla rodziców nie lada wyzwanie. Rozstać się z pociechą, zostawić ją pod opieką obcej osoby? Łatwiej jest, kiedy ma się pewność, że wybrana opiekunka to ta najlepsza dla nas i naszego malucha. Na jakiej podstawie dokonać wyboru? Swoje sposoby zdradziły Joanna Jakubiak, która prowadzi agencję opiekunek i Anna Powierza, aktorka i mama 3,5-letniej Heleny.

dtzd1le
dtzd1le

– W momencie, kiedy miałam pierwszy raz zostawić Helenę, wybuchła masakrycznym płaczem. Ja wyszłam sztywna i miałam ochotę zaglądać przez okno, sprawdzać czy się nic nie dzieje. Początek był naprawdę trudny – opowiada Anna Powierza. Nianię poleciła jej znajoma i aktorka uważa, że taki sposób szukania opiekunek jest najlepszy.

Joanna Jakubiak podczas wyboru opiekunki radzi zwracać uwagę na tzw. "flow". Tłumaczy, że czasem ważniejsze nawet od umiejętności jest to, jak niania dogaduje się z rodzicami. Muszą się lubić, nadawać na tych samych falach, ufać sobie.

Rodzice ufają, ale też sprawdzają. Jak mówi Joanna Jakubiak, większość jej warszawskich klientów ma zainstalowany monitoring. Nianie mają tego świadomość, bo muszą być uprzedzone, że są nagrywane. – Wiele rodziców mówi, że to nie chodzi o to, że chcą podglądać nianie – tłumaczy Jakubiak i dodaje, że rodziców zazwyczaj interesuje wyłącznie, co robi ich dziecko, ale dla niań nie jest to komfortowa sytuacja i nie mogą "ani w nosie podłubać, ani nic porobić".

dtzd1le
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtzd1le