Trwa ładowanie...
Jak wybrać dobrą nianię? Radzi właścicielka agencji opiekunek

Jak wybrać dobrą nianię? Radzi właścicielka agencji opiekunek

To dla rodziców nie lada wyzwanie. Rozstać się z pociechą, zostawić ją pod opieką obcej osoby? Łatwiej jest, kiedy ma się pewność, że wybrana opiekunka to ta najlepsza dla nas i naszego malucha. Na jakiej podstawie dokonać wyboru? Swoje sposoby zdradziły Joanna Jakubiak, która prowadzi agencję opiekunek i Anna Powierza, aktorka i mama 3,5-letniej Heleny.
Share
d1f0w3l

– W momencie, kiedy miałam pierwszy raz zostawić Helenę, wybuchła masakrycznym płaczem. Ja wyszłam sztywna i miałam ochotę zaglądać przez okno, sprawdzać czy się nic nie dzieje. Początek był naprawdę trudny – opowiada Anna Powierza. Nianię poleciła jej znajoma i aktorka uważa, że taki sposób szukania opiekunek jest najlepszy.

Joanna Jakubiak podczas wyboru opiekunki radzi zwracać uwagę na tzw. "flow". Tłumaczy, że czasem ważniejsze nawet od umiejętności jest to, jak niania dogaduje się z rodzicami. Muszą się lubić, nadawać na tych samych falach, ufać sobie.

d1f0w3l

Rodzice ufają, ale też sprawdzają. Jak mówi Joanna Jakubiak, większość jej warszawskich klientów ma zainstalowany monitoring. Nianie mają tego świadomość, bo muszą być uprzedzone, że są nagrywane. – Wiele rodziców mówi, że to nie chodzi o to, że chcą podglądać nianie – tłumaczy Jakubiak i dodaje, że rodziców zazwyczaj interesuje wyłącznie, co robi ich dziecko, ale dla niań nie jest to komfortowa sytuacja i nie mogą "ani w nosie podłubać, ani nic porobić".

d1f0w3l

Podziel się opinią

Share
d1f0w3l
d1f0w3l