Trwa ładowanie...
dmtj8gr

Jak wyczyścić toster? Nie potrzebujesz do tego środków chemicznych

Masz za sobą imprezę z pysznymi tostami, a po niej zostało mnóstwo brudu i okruchów w przypalonym urządzeniu? Jeśli nie masz pomysłu, jak wyczyścić toster, przeczytaj, co radzimy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiele osób ma problem z tym, jak wyczyścić toster
Wiele osób ma problem z tym, jak wyczyścić toster (123RF)
dmtj8gr

W czyszczeniu tostera problematyczne może być to, że można go uszkodzić, jeśli nie będziemy robić tego umiejętnie. Najpierw należy odłączyć urządzenie z prądu. Absolutnie nie wolno czyścić go na gorąco, trzeba odczekać aż ostygnie.

Jak wyczyścić toster?

Warto pamiętać, żeby do czyszczenia tosterów nie używać żadnych detergentów ani środków chemicznych – najlepiej użyć nawilżonej ściereczki. Przydatna może być też szczoteczka do zębów, dzięki której dotrzemy w trudno dostępne szczeliny w urządzeniu.

dmtj8gr

Na dnie tostera znajduje się tacka, która zatrzymuje większość okruchów z chleba opadających na dno. Należy delikatnie wyjąć tę część i przemyć ją wodą, a potem wytrzeć na sucho. Jeśli chcemy wyczyścić toster z zewnątrz, wystarczy przetrzeć go wilgotną ścierką. Najlepiej taką z mikrofibry, która świetnie zbiera brud.

Bardzo ważne jest to, żeby po umyciu nie używać tostera przez 24 godziny. Przez ten czas wyschnie i będziemy mieć pewność, że nie porazi nas prąd.

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmtj8gr

Podziel się opinią

Share

dmtj8gr

dmtj8gr