Jak wyczyścić toster? Nie potrzebujesz do tego środków chemicznych

Jak wyczyścić toster? Nie potrzebujesz do tego środków chemicznych

Jak wyczyścić toster? Nie potrzebujesz do tego środków chemicznych
Źródło zdjęć: © 123RF
27.11.2019 12:25

Masz za sobą imprezę z pysznymi tostami, a po niej zostało mnóstwo brudu i okruchów w przypalonym urządzeniu? Jeśli nie masz pomysłu, jak wyczyścić toster, przeczytaj, co radzimy.

W czyszczeniu tostera problematyczne może być to, że można go uszkodzić, jeśli nie będziemy robić tego umiejętnie. Najpierw należy odłączyć urządzenie z prądu. Absolutnie nie wolno czyścić go na gorąco, trzeba odczekać aż ostygnie.

Jak wyczyścić toster?

Warto pamiętać, żeby do czyszczenia tosterów nie używać żadnych detergentów ani środków chemicznych – najlepiej użyć nawilżonej ściereczki. Przydatna może być też szczoteczka do zębów, dzięki której dotrzemy w trudno dostępne szczeliny w urządzeniu.

Na dnie tostera znajduje się tacka, która zatrzymuje większość okruchów z chleba opadających na dno. Należy delikatnie wyjąć tę część i przemyć ją wodą, a potem wytrzeć na sucho. Jeśli chcemy wyczyścić toster z zewnątrz, wystarczy przetrzeć go wilgotną ścierką. Najlepiej taką z mikrofibry, która świetnie zbiera brud.

Bardzo ważne jest to, żeby po umyciu nie używać tostera przez 24 godziny. Przez ten czas wyschnie i będziemy mieć pewność, że nie porazi nas prąd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta