ycipk-5u4mze

Jak wyczyścić pralkę? 4 domowe sposoby

Pralki, tak jak wszystkie urządzenia AGD, wymagają czyszczenia i konserwacji. Nie wiesz, jak wyczyścić pralkę skutecznie i szybko? Oto kilka domowych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z pralki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak wyczyścić pralkę?
Jak wyczyścić pralkę? (Fotolia, Fot: WavebreakmediaMicro)
ycipk-5u4mze

Czyszczenie pralki

Pralki dbają o czystość naszych ubrań, jednak same również wymagają odpowiedniego czyszczenia. W przeciwnym wypadku z ich wnętrza może zacząć wydobywać się nieprzyjemny zapach, a zakamienione części zaczną powodować awarie.

Jak wyczyścić pralkę?

ycipk-5u4mze

Czyszczenie pralki - tabletka do zmywarki

Wystarczy raz na pół roku wrzucić do bębna jedną tabletkę do zmywarki Następnie należy włączyć tzw. "puste pranie", czyli bez ubrań. Ważne, żeby ustawić wysoką temperaturę prania - minimum 60 stopni Celsjusza.

Detergent odświeży wnętrze bębna i usunie z niego zarazki oraz brud. Co więcej, zniknie również stęchły zapach wydobywający się z pralki. Nie będzie również śladu po kamieniu.

Zobacz także: Jak wyczyścić tapicerkę domowym sposobem?

ycipk-5u4mze

Czyszczenie pralki kwaskiem cytrynowym

Wsyp kwasek do pojemnika na proszek i nastaw temperaturę na 90 stopni Celsjusza. Następnie zaprogramuj pralkę na pełen cykl prania. Specjaliści radzą czyścić pralkę co najmniej raz na miesiąc. Bycie systematycznym uchroni urządzenie przed osadzaniem się kamienia i powstawaniem grzybów.

Czyszczenie pralki octem

Jednym z domowych sposobów na skuteczne wyczyszczenie i odkamienienie wnętrza pralki jest wlanie do pustego bębna 2-3 litrów octu spożywczego i nastawienie urządzenia na pełen cykl prania w najwyższej temperaturze.

ycipk-5u4mze

Zobacz także: Czyszczenie grzejnika panelowego

Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną

Kolejną opcją jest wsypanie do bębna pół kilograma sody oczyszczonej i nastawnie prania. W ten sposób warto czyścić bęben, co 4 miesiące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-5u4mze
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5u4mze

ycipk-5u4mze
ycipk-5u4mze