Trwa ładowanie...

Jak wygląda rynek suplementów diety? Natural Pharmaceuticals liderem?

Życie wymaga od nas bardzo dużego zaangażowania każdego dnia. Jesteśmy cały czas w biegu - praca, uczelnia, zajęcia dodatkowe, zakupy… czasami aż ciężko to wszystko pogodzić. Podobną sytuację możemy zauważyć jeżeli chodzi o naszą dietę. Wiele się mówi, że zdrowie jest najważniejsze i to jak najbardziej prawda. Na jego stan wpływają oczywiście uwarunkowania genetyczne, tryb życia, środowisko, jak również właściwe odżywianie.

Jak wygląda rynek suplementów diety? Natural Pharmaceuticals liderem?Źródło: Materiały prasowe
d37jynx
d37jynx

Suplementy diety są skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych, a także innych substancji np. aminokwasów, kwasów tłuszczowych, błonnika pokarmowego, luteiny czy probiotyków. Produkowane są zazwyczaj w formie umożliwiającej ich precyzyjne i łatwe dawkowanie, co w połączeniu ze sprzedażą w aptece daje często mylne postrzeganie jako leków. Ich wybór musi być jednak racjonalny, dostosowany do naszej diety, stylu życia, potrzeb. Należy także uwzględnić czy nie kolidują z naszymi dolegliwościami czy chorobami przewlekłymi. Tylko stosowanie zalecanej, dziennej dawki suplementu diety jest w stanie przynieść jakiekolwiek efekty, bez pojawienia się skutków ubocznych.

Obecny rynek suplementów diety

Jak wynika z raportu badawczego „Polacy a suplementy diety”, przygotowanego przez agencję badań rynku i opinii SW Research, 72 proc. Polaków deklaruje, że przyjmuje suplementy diety, z czego 48 proc. robi to regularnie. Cały ten rynek wyceniany jest na 4 mld zł, a według przewidywań ekspertów w 2020 r. jego wartość osiągnie nawet 5 mld zł. Głównymi czynnikami wpływającymi na tak duży wzrost sprzedaży, w stosunku do lat poprzednich, jest większa świadomość społeczeństwa. W wyniku wzrostu dochodu rozporządzalnego, coraz większy budżet przeznaczany jest na zdrowie. Ludzie żyją też coraz intensywniej, mają mało czasu, a do tego są w ciągłym stresie. Powoduje to, że ilość dostarczanych przez nich składników odżywczych do organizmu jest niewystarczająca. Istotne znaczenie przypisuje się również czynnikom demograficznym, społeczeństwo się starzeje, generując popyt na leki i suplementy diety.

Obecna oferta suplementów obejmuje ponad 30 tys. rodzajów i ich liczba stale rośnie. Polacy decydują się na ich zakup przede wszystkim, aby wzmocnić swój organizm, walczyć z brakiem energii i uchronić się przed infekcjami. Także ważną kwestią staje się cel poprawy kondycji i stanu organizmu czy zniwelowanie skutków schorzeń. Najlepiej sprzedają się suplementy zawierające witaminy, makro- i mikroelementy (tutaj bardzo popularnym jest magnez), tłuszcze, enzymy, probiotyki, a także ekstrakty z roślin (np. jagody acai, wspierające odchudzanie).

Do kogo należy ten rynek?

Rynek suplementów to dobry biznes, zapotrzebowanie na nie stale rośnie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób podejmuje działania w tym kierunku. Jeśli chodzi o producentów, liderami są oczywiście duże koncerny farmaceutyczne -Adamed, Aflofarm, Polpharma czy Glaxo, które nie zaczynają swojej działalności typowo od suplementów. Jest to już ich kolejna gałąź produkcji, zazwyczaj tuż obok leków.

d37jynx

Jak więc mniejsze przedsiębiorstwa mogą konkurować z firmami, z długoletnim stażem? Okazuje się, że jest na to sposób. Duże firmy podejmując się tej kwestii, zazwyczaj patrzą na łatwy sposób poszerzenia swoich zysków. Tworzą olbrzymią bazę suplementów, ale jak wiadomo, nie można być specjalistą w każdej kwestii. W tym miejscu na prowadzenie wychodzą mniejsze działalności, które muszą przekonać konsumentów do wyboru ich produktów jakością, a nie znaną nazwą. Zazwyczaj koncentrują się na konkretnym typie suplementów diety. Tutaj przykładem może być Natural Pharmaceuticals, który za swój główny cel wybrał kwasy tłuszczowe Omega oraz pojedyncze witaminy i minerały. Warto też wspomnieć o markach nastawionych typowo na suplementację sportową tj. Nutrend, Activlab lub PowerGym. W ten sposób czuwają nad wysoką jakością produktów, ich stałym ulepszaniu i dostosowaniu do konkretnych potrzeb klientów.

Sprawdź zanim kupisz! Ufaj tylko sprawdzonym producentom.

Suplementy diety są burzliwym tematem, ludzie podważają ich działanie i pochodzenie. Niektórzy producenci stosują agresywne działania promocyjne i reklamowe, w których przekonują, że ich produkty są najlepsze i poprawiają stan zdrowia. Ale czy jest tak naprawdę? Dużo osób zapomina, że mają one na celu jedynie uzupełnienie niedoborów, wynikających z naszej diety, a nie leczenie. Nie są lekami, nie przechodzą tak restrykcyjnej kontroli, nie muszą udowadniać terapeutycznego działania, co jest oczywiście wykorzystywane przez część firm.

Wybierając produkty tego typu, zwracaj uwagę od jakiego producenta pochodzą. Czytaj etykiety, składy, porównuj z innymi. Warto wziąć też pod uwagę opinie klientów, ponieważ to oni znają temat z autopsji. Opierając się już na wspomnianej firmie Natural Pharmaceuticals, norweskiego pochodzenia, promuje ona zdrowy tryb życia, zaczynając już od najmłodszych lat. Ich produkty posiadają najwyższą jakości składników, wykorzystując głównie dary natury, szczególnie rybołówstwo. Mają one na celu dostarczenie niezbędnych tłuszczy, minerałów i witamin, które nie zawsze uda się uwzględnić w posiłkach. Producenci wskazują, że ich oferta może być uzupełnieniem codziennej diety, ale równocześnie podkreślają, że nic nie zastąpi zrównoważonego trybu życia. Chcą podzielić się z Klientami wiedzą oraz sprawdzonymi produktami, poprzedzonymi długoletnim doświadczeniem.

Jakość potwierdzona przez klientów Natural Pharmaceuticals

Można dużo pisać o badaniach, zapewnieniach producenta i składzie, ale w tym wszystkim to opinie klientów są najważniejsze. Bez ich zaufania jakiekolwiek działania w tym kierunku nie miałyby sensu. Firma przekonała do siebie już ponad milion Polaków, jakie jest ich zdanie na ten temat? Niezależnie od wieku, klienci potwierdzają dobre samopoczucie, a także wskazują na lepszą sprawność fizyczną i intelektualną. Znacznie poprawiła im się odporność, odczuwają mniejsze skutki zmęczenia, a ich włosy i paznokcie są mocniejsze. To tylko przykłady, szczegółowe opinie na temat suplementów diety, oferowanych przez Natural Pharmaceuticals znajdziemy na ich stronie internetowej.

d37jynx

Nie bez powodu również Tomasz Sikora, biathlonista, medalista olimpijski, mistrz świata i Europy od długiego czasu stosuje suplementy firmy Natural Pharmaceuticals. Co więcej, od ponad pięciu lat jest ich ambasadorem. Pytany o powód dla którego zdecydował się na produkty tej firmy, odpowiada, że chce mieć pewność, że dba o zdrowie, stosując najlepsze produkty. Zwraca także uwagę na szereg korzyści, wynikających ze stosowania kwasów Omega-3 np. wspomaganie mózgu, ochronę serca czy dbanie o wzrok. Cieszy go również fakt, że oferowane oferta skierowana jest do wszystkich osób, niezależnie od wieku i płci.

Co składa się na sukces Natural Pharmaceuticals?

Warto zwrócić uwagę na niepodważalne fakty. Firma Natural Pharmaceuticals to 25 lat doświadczenia, wykorzystanego na ciągłe doskonalenie produktów. Wszystkie suplementy diety posiadają sprawdzone składy, są w odpowiednich dawkach. Nad całym procesem tworzenia czuwają eksperci, którzy poprzez swój nieustanny rozwój i pasję, dążą do perfekcji w zawodzie. Tradycja połączona z najnowszymi rozwiązaniami. Również fakt, że oferowane są duże opakowania produktów, zapewniające pełną terapię, jest na ich dużą korzyść. Wszystko to przekłada się na pozytywne opinie o produktach Natural Pharmaceuticals.

Głównym celem firmy jest dbałość o zdrowie i samopoczucie Klientów. Każdy, bez względu na wiek, potrzebuje racjonalnej, zrównoważonej diety, która powinna być uświadamiana już od najmłodszych lat. Marzeniem założycieli jest to, aby ludzie korzystali z wiedzy, którą przekazuje marka. A przede wszystkim, aby wdrażali ją w codzienność, prowadząc zdrowy tryb życia.
Material zewnetrzny Natural Pharmaceuticals

d37jynx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d37jynx