Trwa ładowanie...
d70r656
Materiał Partnera
Inspiracje

Jak zachować młody wygląd na dłużej? Postaw na pielęgnację anti-aging

Wbrew przyjętej opinii starzenie skóry nie jest cechą jedynie kobiet dojrzałych. Skóra zaczyna starzeć się stosunkowo wcześnie... Czy można w jakikolwiek sposób wpłynąć na ten proces? Tak, krem anti aging jest kosmetykiem, który dzięki odpowiednio skomponowanej formule pozwala nieco opóźnić moment pojawienia się objawów starzenia się skóry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krem anti aging warto stosować jeszcze przed 30 rokiem życia
Krem anti aging warto stosować jeszcze przed 30 rokiem życia (Shutterstock.com)
d70r656

Wśród przyczyn powodujących zbyt wczesne pojawianie się zmarszczek wolne rodniki są na czele tego niechlubnego rankingu. To cząsteczki będące rezultatem rozpadu wiązania chemicznego, w wyniku czego zostają z jednym pozbawionym pary elektronem. Natura lubi równowagę, więc wolne rodniki za wszelką cenę starają się „odnaleźć” swoją utraconą cząsteczkę. Są przy tym dosyć brutalne, ponieważ zdobywają zagubiony elektron kosztem innych komórek. W efekcie oddziaływują niekorzystnie na struktury białkowe oraz lipidowe, co w przypadku skóry oznacza odpowiednio uszkodzenie włókien kolagenu oraz ubytek będących kluczowym składnikiem bariery ochronnej lipidów. Regularne oddziaływanie wolnych rodników pośrednio prowadzi do przedwczesnej utraty elastyczności skóry, jej ścieńczenia i wreszcie pojawiania się bruzd i zmarszczek.

Już w młodym wieku można skutecznie redukować efekty oddziaływania na skórę wolnych rodników. Kluczowe jest stosowanie kosmetyków o działaniu antyoksydacyjnym, w tym kremów anti-aging na bazie zielonej herbaty, witaminy C czy oliwy z oliwek. Ta ostatnia jest wyjątkowo skuteczna w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

d70r656

W składzie oliwy z oliwek znajdują się m.in. uważane za sekret długowiecznej urody polifenole. Ich zadaniem jest redukowanie aktywności wolnych rodników, których obecność wpływa destrukcyjnie na zlokalizowane głęboko w skórze włókna kolagenu. Degeneracja kolagenu jest częstą przyczyną przedwczesnego pojawiania się zmarszczek. Systematyczne stosowanie kosmetyków bogatych w polifenole (np. kremu z oliwą z oliwek) skutecznie neutralizuje aktywność wolnych rodników i stanowi ważny filar pielęgnacji anti-aging. Jeśli pragniesz zatrzymać na dłużej młody wygląd skóry, pieczołowicie wklepuj w skórę bogaty w polifenole krem z oliwą z oliwek, najlepiej codziennie rano i wieczorem.

krem na palcu 123RF
krem na palcu

Równie ważne dla zachowania przez długie lata młodo wyglądającej skóry jest dbanie o wysoki poziom jej nawilżenia. Pozwala to wielowymiarowo zapobiegać przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Po pierwsze: stosowanie kosmetyków nawilżających ogranicza transepidermalną utratę wody, której skutkiem jest osłabienie włókien kolagenowych, a w konsekwencji wczesna utrata sprężystości skóry. Po drugie: odpowiednio nawilżona skóra to także nieprzepuszczalna bariera ochronna skóry, która jest w stanie skutecznie obronić się przed wolnymi rodnikami.

Kolagen zdobył sławę pogromcy zmarszczek, co ciekawe stosunkowo mało wspomina się o jego właściwości nawilżających. Krem z kolagenem nie tylko z łatwością uzupełnia niedobory nawilżenia naskórka, ale co więcej tworzy na jego powierzchni warstwę ochronną. W efekcie zabezpiecza skórę nie tylko przed utratą odzyskanego nawilżenia, ale również przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ma to niebagatelne znaczenie w pielęgnacji skóry przesuszającej się, która, ze względu na braki w nawilżeniu, jest zagrożona przedwczesnym starzeniem się. Warto jak najszybciej – od około 25. roku życia – codziennie stosować kremy i sera kolagenowe, tym bardziej jeśli twoja skóra łatwo się traci nawilżenie.

Im wcześniej rozpoczniesz stosowanie kremu anti aging, tym bardziej widoczne będą tego efekty.To kosmetyk przeznaczony dla każdej z nas, która chciałaby przez długi czas zachwycać pozbawioną zmarszczek skórą. Nie bój się po niego sięgać!

d70r656

Podziel się opinią

Share

d70r656

d70r656