UrodaJaka fryzura dla włosów ombre?

Jaka fryzura dla włosów ombre?

Jaka fryzura dla włosów ombre?
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak

30.07.2017 07:45, aktual.: 30.07.2017 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż coraz częściej kobiety wybierają stylizację sombre, to koloryzacja ombre wciąż cieszy się popularnością. Trend ten jest znany i stosowany od kilku sezonów na całym świecie. Za jego sprawą można otrzymać wyrazisty efekt rozjaśnionych końcówek włosów.

Na czym polega ombre?

Ombre to typ koloryzacji, która polega na rozjaśnianiu włosów poprzez nałożenie rozjaśniacza na końcówki. Fryzura ma na celu wywołanie wrażenia naturalnego rozjaśnienia kosmyków przez słońce. Prawidłowo wykonane ombre to dyskretne, łagodne przejścia na włosach. Duża różnica między blondem końcówek a brązem reszty włosów przykuwa uwagę. Rozjaśnienie można wykonać samodzielnie w domu, jednak jest to ryzykowne. Aby prawidłowo rozjaśnić ciemne włosy, należy znać tonacje kolorystyczne farb i ich reakcji po nałożeniu na włosy.

Komu pasują fryzury ombre?

Według specjalistów ombre lepiej prezentuje się u brunetek. Na ciemnych włosach można stworzyć większy kontrast między naturalnym kolorem a rozjaśniaczem naniesionym przez fryzjera. Przez dużą różnicę w kolorach, włosy we fryzurze ombre mogą wydawać się płaskie, a końcówki mało naturalne. Odmienne kolory na głowie są także wygodne. Fryzura ombre nie wymaga stałego odnawiania koloru tak, jak zwykła koloryzacja. To dobre rozwiązanie na odrosty.

Ombre często łączy się z balejażem. Jeśli fryzura ma wyglądać jak najbardziej naturalnie, należy na końcówkach zastosować ton jaśniejszy o 3-4 tony. Panie, które preferują wyraziste stylizacje, mogą pokusić się o mocniejszy kontrast.

Efekt końcowy fryzury ombre najlepiej sprawdza się na długich włosach. Jednakże odpowiednia wykonana stylizacja na włosach krótkich, również może wyglądać atrakcyjnie. Zanim przystąpimy do koloryzacji, warto dobrze wycieniować włosy. Zwiększy to ich objętość i doda naturalności. Fryzury ombre odradzane są kobietom o cienkich i delikatnych włosach, ponieważ mogą wyglądać nieestetycznie.

Podsumowując, fryzura ombre najlepiej prezentuje się na długich, ciemnych i gęstych włosach, na których dobrze widać rozjaśnienie.

Najpopularniejsze fryzury dla włosów ombre

Fryzury ombre wykonywane są głównie na długich włosach. Jednak doskonały efekt można osiągnąć także na krótszych. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji fryzur dla włosów ombre:

  • Fryzura lob – od kilku sezonów cieszy się popularnością. Ombre będzie dobrze wyglądać zarówno w lobie na włosach prostych, jak i kręconych.
  • Fryzura ombre na włosach falowanych – zmysłowe, delikatne fale podkreślą rozjaśnione końcówki.
  • Fryzura ombre na włosach prostych – proste włosy będą dokładnie prezentować różnicę między ciemną górą a jasnymi końcówkami.
  • Ombre na włosach do ramion – długość podkreśli różnice między brązem a blondem.
  • Fryzura ombre na włosach cieniowanych – cieniowane włosy uwydatnią rozjaśnione końcówki.
  • Ombre na krótkich włosach – kontrast między brązem a blondem nie jest tu tak widoczny, jak w przypadku długich włosów, jednak efekt może być również interesujący.
  • Upięte włosy ombre – odpowiednio zebrane i upięte kosmyki pięknie podkreślą modną koloryzację.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także