UrodaJakie pędzle masz w swojej kosmetyczce?

Jakie pędzle masz w swojej kosmetyczce?

Jakie pędzle masz w swojej kosmetyczce?
08.05.2007 10:37, aktualizacja: 31.05.2010 17:50

Ile pędzli stanowi minimum profesjonalistki? Jakie kosmetyki powinnaś nakładać pacynką, a jakie palcem czy pędzlem? Drogi kosmetyk nie jest gwarancją pięknego wyglądu. Musisz wiedzieć jak i czym go aplikować, aby wyglądał wyjątkowo i aby uzyskać pożądany efekt.

Ile pędzli stanowi minimum profesjonalistki? Jakie kosmetyki powinnaś nakładać pacynką, a jakie palcem czy pędzlem? Drogi kosmetyk nie jest gwarancją pięknego wyglądu. Musisz wiedzieć jak i czym go aplikować, aby wyglądał wyjątkowo i aby uzyskać pożądany efekt.

Podejdź do sprawy profesjonalnie

Dzięki właściwym pędzlom twój makijaż będzie perfekcyjny i elegancki. Warto zainwestować w nie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych, gdyż te dobrej jakości będą ci służyć nawet kilka lat. Profesjonalny wizażysta ma ich około dwudziestu, dla twoich potrzeb wystarczy jednak kilka podstawowych. Przejrzyj swój asortyment kosmetyczny. Może tak niewiele trzeba, abyś stała się perfekcjonistką?

Pędzle w twojej kosmetyczce mogą być zrobione z włosia sztucznego lub naturalnego. Naturalne jest delikatniejsze, ale i trwalsze w użytkowaniu. Znaczącym atutem jest także fakt, iż takie właśnie włosie proponowane jest dla alergików.

W sprzedaży jest wiele pędzli z włosia sztucznego, które często są także świetnej jakości. Zanim dokonasz zakupu, upewnij się po prostu, czy jest on wykonany solidnie i czy będzie wygodny w użyciu.

Pędzel do pudru

Nie jest możliwe zrobienie estetycznego makijażu bez pędzla do pudru. Nadaje się on do rozprowadzania zarówno pudru sypkiego, jak i większości prasowanych. Powinien być szeroki, miękki i gęsty o zaokrąglonym kształcie.
Puder rozprowadzaj ruchem omiatającym. Rozpoczynając od nasady włosów, kierując się ku dolnym partiom twarzy (zgodnie z kierunkiem wzrostu ewentualnych włosków).

Róż

Róż i kosmetyki brązujące, często z uwagi na wygodę, nakładamy tym samym pędzlem. Warto je jednak rozdzielić. Jeśli używasz tego samego do różu i kosmetyku brązującego, ciężko będzie ci zachować czyste kolory. Resztki poprzednio nakładanego kosmetyku mogą zbierać się pomiędzy włoskami pędzli i przy użyciu kosmetyku o innej barwie zmącić jego kolor.

Pędzel do różu może być spłaszczony, a jego włosie tak jak w przypadku pędzla do pudru, powinno być ścięte w kształcie okręgu. Im mniejsze masz doświadczenie w makijażu tym kosmetykiem, tym szerszy pędzel powinnaś wybrać. Zwróć uwagę na miękkość włosia. W przypadku makijażu różem delikatne włosie ma wielkie znaczenie.

Jeśli pędzel będzie zrobiony z twardszego włosia, ściętego skośnie - doskonale będzie nadawał się do modelowanie twarzy. W połączeniu z pudrem brązującym świetnie skoryguje kształt twarzy.

Cienie

Pędzle do cieni stanowią najliczniejszą grupę. Wśród twoich niezbędnych znajdzie się duży pędzel do cienia bazowego oraz tzw. „łopatka” do nakładania akcentów kolorystycznych.

Na wieczorowe okazje nie zaszkodzi mieć w kosmetyczce pędzelek do linera, który doskonale sprawdzi się przy wykonaniu wieczorowej kreski.

Przyda ci się też szczoteczka do rzęs. Możesz ją kupić albo skorzystać z wersji dla praktycznych i wykorzystać spiralę ze starego tuszu. Umyj ją dokładnie i używaj do woli – pięknie rozczesuje wytuszowane rzęsy.

Pędzelek do ust

Każda elegancka kobieta powinna być posiadaczką pędzelka do makijażu ust. Jeśli na co dzień stosujesz błyszczyki, nie jest ci on potrzebny. Jednak jeśli zdecydujesz się na makijaż pomadką, pędzelek do ust jest konieczny. Makijaż ust będzie trwalszy, a kształt ust pełniejszy. Efekt gwarantowany.

Świetnej jakości pędzle markuje swoim nazwiskiem Barbara Hofmann-dostępne są w perfumeriach Douglas. O wiele tańsze, a jednak nie ustępujące jakością możesz nabyć w sieci Sephora, punktach sprzedaży Inglot, Isa Dora (pędzle z linii Mineral) oraz Bikor.

Jeśli stosowanie pędzli stanie się dla ciebie przyjemne i będziesz chciała eksperymentować przy kolejnych zakupach, zwróć uwagę na pędzel do podkładu - jest doskonały. Używa się go zamiast opuszków palców czy tradycyjnej gąbki. Pozwala na precyzyjne krycie i równomiernie rozłożony pigment. Polecamy gorąco.

Pędzelek do korektora czy pędzelek do brwi to dla perfekcjonistek w makijażu świetna pomoc przy dopracowywaniu tak ważnych detali. Ciekawych pędzli jest naprawdę wiele. Posiadanie juz kilku pomoże ci usprawnić codzienny makijaż i uczynić go bardziej estetycznym.