Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
implanty piersi
28-06-2017 14:17

Jakie są metody powiększania biustu?

Odpowiadając na pytanie tytułowe artykułu - metod jest wiele, dzieli się je na dwie główne operacyjną i nieoperacyjną. Wiele jest również przyczyn podjęcia decyzji o powiększeniu biustu. Dzisiaj chciałabym się skupić podjęciu decyzji o powiększeniu piersi ze względu na ich asymetrię.

Share
Jakie są metody powiększania biustu?Źródło: Materiały prasowe
d1lv6cb

Przyczyn asymetrii biustu może być kilka. Główne z nich to różnica w rozmiarze pomiędzy prawą a lewą piersią wynikającą z karmienia piersią, dysproporcji w okresie dojrzewania, nowotwór jednej z piersi, amputacja. Wszystkim im przyświeca jeden cel i powód (poparty badaniami naukowców z Uniwersytetu SWPS) - spośród grupy 113 kobiet poddających się korekcji piersi, aż 72% przyznało, że podjęło decyzję o operacji z powodu niskiej samooceny, braku akceptacji własnego ciała, a tylko 28% kobiet zdecydowało się na zabieg, ponieważ ktoś je zawstydził lub uraził.

Jakimi metodami można skorygować asymetryczne piersi?
Wyróżniamy trzy metody wyrównania rozmiaru piersi. Pierwsza z nich jest nieinwazyjna i polega na wstrzykiwaniu kwasu hialorunowego w pierś, której rozmiar chcemy dopasować do piersi większej. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Tą metodą można powiększyć pierś o 1 - 2 rozmiary, efekt utrzymuje się 1 - 2 lata.

Drugą metodą, również nieinwazyjną, jest dopasowanie rozmiaru piersi podaniem własnego tłuszczu. Pobiera się go metodą liposukcji z obszarów ciała, w których jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Metoda ta jest o tyle dobra, że minimalizuje ryzyko odrzucenia podanego materiału, efekt jest trwały oraz pozbywamy się tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha, ud lub pośladków! Jednorazowo można powiększyć pierś o jeden rozmiar, ale po kilku miesiącach możliwe jest wykonanie kolejnego etapu.

d1lv6cb

Powiększanie biustu
Trzecią metodą jest włożenie implantu do piersi mniejszej. Jest to już zabieg inwazyjny, operacyjny, wymagający znieczulenia ogólnego oraz dłuższej rekonwalescencji. Należy pamiętać, że ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza pozwala zmniejszyć ryzyko powikłań i długość gojenia się. Uzyskany efekt jest trwały i podczas jednego zabiegu uzyskujemy rozmiar, który wyrównuje różnicę pomiędzy piersiami.
Istnieje również możliwość wyrównania rozmiaru obu piersi do piersi mniejszej. Jest to również zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym, obarczony blizną (zwykle ukrytą pod piersią) i dłuższą rekonwalescencją, ale efekt jest trwały i podczas jednej operacji osiągany jest pożądany rozmiar.

Zabiegi te są w teraz tak powszechne, że można swobodnie dopasować do siebie lekarza oraz klinikę, która w najlepszym stopniu spełnia nasze oczekiwania.

d1lv6cb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lv6cb
d1lv6cb