Trwa ładowanie...

Jakie szkolenie z makijażu jest najlepsze?

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się kursy i szkolenia z makijażu "na własny użytek". Kiedy warto skorzystać z tego typu kursu? Na co zwrócić uwagę wybierając konkretną ofertę? Z jakimi kosztami należy się liczyć? Czy warto inwestować czas i pieniądze w coś co teoretycznie wszystkie kobiety robią codziennie, odkąd dowiedziały się co to jest pomadka...

Jakie szkolenie z makijażu jest najlepsze?Źródło: iStockphoto
d4d7ady
d4d7ady

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się kursy i szkolenia z makijażu "na własny użytek". Kiedy warto skorzystać z tego typu kursu? Na co zwrócić uwagę wybierając konkretną ofertę? Z jakimi kosztami należy się liczyć? Czy warto inwestować czas i pieniądze w coś co teoretycznie wszystkie kobiety robią codziennie, odkąd dowiedziały się co to jest pomadka...

Malujemy się codziennie. Przynajmniej większość z nas tak robi. Niektóre kobiety potrafią spędzić co rano przed lustrem godzinę, aby do perfekcji doprowadzić swój wizerunek. Inne – w tym ja – stawiają na maksymalizację snu, a minimalizację środków i czasu poświęconego na codzienny makijaż. Jedne i drugie chcą wyglądać dobrze. Jest to niezależne od tego czy pełen makeup to dla nich codzienna norma, czy tylko opcja na wielkie wyjścia czy specjalne okazje. W każdym razie warto znać tajniki wizażu, wiedzieć co zrobić, żeby uwypuklić piękno twarzy, a co zrobić, aby zakamuflować niedoskonałości.

Jak zawalczyć z opadającą powieką, w jaki sposób zakryć zaczerwienienia czy ślady po nieprzespanej nocy. Jak wysmuklić okrągłą twarz a może poszerzyć zbyt długą i wąską. Jak się odmłodzić makijażem, albo może dodać sobie powagi? Które kosmetyki to obowiązkowe must have, a z których można całkowicie zrezygnować. W jaki sposób wykonać perfekcyjny ale nieprzeładowany makijaż dzienny czy do pracy, lub też trwały i olśniewający makijaż imprezowy.

Można oczywiście korzystać z usług zaufanej wizażystki, szczególnie w przypadku specjalnych okazji takich jak impreza okolicznościowa, czy ważna rozmowa w sprawie pracy. Na co dzień jednak jest to raczej niemożliwe ze względów finansowych. Poza tym, my kobiety kochamy kosmetyki i ten efekt, który za ich pomocą można wyczarować. Dlaczego więc nie podszkolić się w sztuce makijażu?

d4d7ady

Dla kogo takie szkolenie będzie przydatne?

Ogólnie mówiąc dla każdej kobiety. Bo kurs malowania to doskonała zabawa, czas spędzony w babskim gronie, niekiedy w niezwykłych okolicznościach przyrody. Można wymienić doświadczenia związane nie tylko z tematyką szkolenia, nawiązać nowe kontakty, odpocząć, oderwać się od codziennych problemów. A też może załapać żyłkę związaną z nowym zawodem?

Na pewno jest to doskonałe rozwiązanie dla pań, które się nie malują i nigdy nie malowały, im dłużej ten stan trwa, tym bardziej nie ufają swoim umiejętnościom. Wiele korzyści wyniosą panie, które rutynowo wykonują makijaż, typu: czarna kredka plus tusz do rzęs (koniecznie czarny i pogrubiający) plus perłowa szminka. Nudzić się będą również te z nas, które raczej nie mają problemów w zakresie swojego makijażu, ale pociąga je świat kosmetyków, nowe trendy i triki wizażystów.

Przegląd ofert

Malowania może cię nauczyć przyjaciółka

Jeśli masz taką, to spróbuj zorganizować babski wieczór przy dobrym jedzeniu, pysznej kawie i stole, na który wysypiecie wszystkie kosmetyki, jakie tylko macie. Jest to dobre rozwiązanie, bo najtańsze. I „szkolenie” odbędzie się w znanym gronie. Minus takiego szkolenia? Ewentualne braki wiedzy osoby prowadzącej... Przyjaciółka może olśniewać swoim wizerunkiem, ale niekoniecznie będzie wiedziała: jak zrobić (i nauczyć tego!) smoky eyes osobie z małymi oczami, w jaki sposób wymodelować pyzate policzki różem, jakie kolory będą najbardziej twarzowe dla Ciebie oraz czy na pewno ten sam korektor pod oczy będzie doskonały zarówno dla niej jak i dla Ciebie. Również wyposażenie kosmetyczne może okazać się mało bogate.

d4d7ady

Makijaż instruktażowy u wizażystki

Większość wizażystek ma w swojej ofercie coś takiego jak właśnie makijaż instruktażowy, czyli bardzo skrócony kurs makijażu indywidualnego. Na czym to polega? W wersji minimum wizażystka wykonuje tobie makijaż, korzystając oczywiście z zawartości swojego kufra. Jednocześnie przy tym omawia krok po kroku co i dlaczego robi. Ty musisz to zapamiętywać.

d4d7ady

Plusy? Wizażystka poświęca czas tylko tobie, dobiera kształt i kolor makijażu do Twojej twarzy i kształtów jej poszczególnych elementów. Minusy? Trudność związana z zapamiętaniem wszystkich wskazówek. W wersji rozbudowanej wizażystka wykona makijaż, następnie go zmywacie i Ty wykonujesz pod jej okiem swoją wersję idealnego makijażu.

W wersji bardzo rozbudowanej wykonujecie dwie wersje makijażu, na przykład dzienny i wieczorowy. Minusy? Im więcej wersji (liczonych razy dwa, bo pierwsza wersja to instruktaż, druga to twoja praca), tym bardziej w kość dostanie Twoja cera tego dnia. Masz jednak szansę sporo się nauczyć. Cena kształtuje się w okolicy 150-300 zł.

Makijaż instruktażowy u wizażystki wraz z analizą kolorystyczną

To już jest prawie idealna opcja. Jeśli przećwiczysz dwie wersje makijażu, dowiesz się jakim jesteś typem kolorystycznym i jak w związku z tym dobierać kosmetyki kolorowe. Wizażystka może skontrolować Twoje zasoby kosmetyczne pod kątem przydatności dla Ciebie. Koszty kształtują się w granicach 400-600 zł.

Kursy grupowe

Tu jest ważnych kilka kwestii:

1. Kto organizuje szkolenie? Czy jest to „czynna” wizażystka i szkoleniowiec? Czy ma odpowiednią wiedzę i dar do prowadzenia szkoleń?Czy zapanuje nad grupą i sprawnie zapełni czas, aby żadna z pań nie czuła się pominięta, znudzona?

d4d7ady

2. Gdzie będzie organizowane szkolenie? Idealnie by było, gdyby odbywało się w sali przystosowanej do zajęć z wizażu, czyli każda z kursantek ma swoje stanowisko do ćwiczeń: lustro, krzesło, pędzle, kosmetyki.

3. Ile osób będzie na szkoleniu? Wbrew pozorom szkolenia grupowe więcej dają niż indywidualne spotkanie z wizażystką, ale też nie będzie się dobrze pracowało w grupie powyżej 8 osób. Zarówno kursantki mogą czuć niedosyt, jak i szkoleniowiec może mieć mniejsze możliwości aby złapać kontakt z każdą panią, każdej pani poświęcić odpowiednią ilość czasu.

d4d7ady

4. Kosmetyki. Osoba lub firma organizująca kurs makijażu (nawet jeśli chodzi o „makijaż na własne potrzeby”) powinna gwarantować pełne wyposażenie w tym względzie. Czyli wystarczającą ilość pędzli, różnego rodzaju podkładów, pudrów, róży, cieni matowych, perłowych, sypkich, tuszy do rzęs i tak dalej. Kosmetyki muszą być świeże oraz musi być zapewniona higiena: dezynfekcja pędzli, jednorazowe szpatułki do nabierania kosmetyków, kosmetyki pielęgnacyjne i artykuły higieniczne.

Idealnie by było, gdyby osoba prowadząca również wykonała ocenę zawartości prywatnych kosmetyczek kursantek, aby wyeliminować kosmetyki nieprzydatne dla nich, podpowiedzieć, jakie warto zakupić. Absolutnie nie profesjonalna jest sytuacja, kiedy kursantki pracują tylko na swoich kosmetykach.

d4d7ady

5. Program szkolenia. Minimum jakie powinno być zrealizowane to analiza kolorystyczna wszystkich pań, omówienie kosmetyków i akcesoriów do makijażu, pokazowy makijaż dzienny oraz ćwiczenia z makijażu dziennego, pokazowy makijaż wieczorowy oraz ćwiczenia z makijażu wieczorowego. Sytuacja idealna jest wtedy, gdy można przećwiczyć dwie wersje makijażu dziennego i dwie wersje makijażu wieczorowego. Tak naprawdę to z każdym kolejnym makijażem, z każdym kolejnym ruchem pędzla nabierają panie wprawy. Okazuje się, że to co przy pierwszym podejściu było niemożliwe do wykonania, przy trzecim makijażu jest już czymś łatwym i oczywistym.

6. Czas trwania. Wyżej opisany minimalny program szkolenia w grupie ośmioosobowej zajmie nie mniej niż osiem godzin zegarowych. Wersja rozbudowana powinna zostać rozłożona na dwa dni szkoleniowe. Jeśli ktoś proponuje kurs makijażu z podobnym programem i twierdzi, że w trzy godziny nastąpi realizacja, to zwyczajnie nie jest profesjonalistą i nie prowadził do tej pory tego typu kursów.

7. Koszty. Przy założeniu kursu 8-10 godzinnego w grupie ośmioosobowej koszt na osobę nie będzie niższy niż 200 zł. Należy się spodziewać cen w granicach 300-400 zł od osoby. Przy założeniu szkolenia rozbitego na dwa dni koszty wzrastają proporcjonalnie do wzrostu ilości godzin i zużytych kosmetyków.

Jeśli szkolenie jest połączone z pobytem w hotelu czy pensjonacie, to do ceny samego szkolenia należy doliczyć zakwaterowanie i wyżywienie. Warto szukać tego typu ofert, bo już od 600 zł od osoby można znaleźć ofertę kursu makijażu z zakwaterowaniem w gospodarstwie agroturystycznym na Kaszubach. A to idealna opcja na spędzenie miłego weekendu z przyjaciółką lub też z rodziną (w trakcie twoich zajęć mąż spaceruje z dziećmi po okolicy).

* 8. A może oferty kursów makijażu na internetowych platformach grupowych zakupów?*Z pewnością można wyłapać super ofertę szkolenia prowadzonego w doskonale wyposażonej sali, przez doświadczonego wizażystę-trenera, z ambitnym programem kursu. Tylko, że może się okazać, iż na kurs za 49 zł od osoby przyszło 25 pań i całe przedsięwzięcie okazało się mało efektywne. Warto rozsądnie wybierać oferty, badając wcześniej rynek, sprawdzając organizatorów i opinie o nich.

(jj/bb)

d4d7ady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d7ady