ycipk-3yrhyw

Jarosław B. zatrzymany. Adwokat kobiety w rozmowie z WP mówi o brutalnym gwałcie

Jarosław B. został zatrzymany we wtorek rano. Miał dopuścić się brutalnego gwałtu na dwudziestokilkulatce. – Materiał dowodowy jest bardzo silny – mówi w rozmowie z nami jeden z adwokatów kobiety, Oskar Skibicki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Jarosław B. zatrzymany. Mamy komentarz adwokata rzekomej ofiary
Jarosław B. zatrzymany. Mamy komentarz adwokata rzekomej ofiary (East News)
ycipk-3yrhyw

"Została brutalnie zgwałcona"

We wtorek rano Jarosław B. został zatrzymany na podstawie zawiadomienia o możliwość popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Ofiarą miała być dwudziestokilkulatka. – Do tej pory zostały podjęte takie czynności jak obdukcja, pierwsza pomoc, opatrzenie, bo zgwałcenie miało walor brutalnego – mówi WP Kobieta adwokat Oskar Skibicki.

ycipk-3yrhyw

– Potem było posiedzenie sądu. Przy tego typu przestępstwach obowiązuje procedura, że ofiary gwałtu słucha się tylko raz, żeby ograniczyć ilość traumy, którą przeżywa ofiara – tłumaczy nam, dodając, że posiedzenie odbyło się w poniedziałek.

Według prawnika, prokuratura po tych czynnościach zdecydowała o zatrzymaniu Jarosława B. i w tej chwili rozważa postawienie zarzutów.

"Mogła zostać otępiona"

ycipk-3yrhyw

PAP po rozmowie z drugim z pełnomocników podał, iż kobieta straciła świadomość. – Ofiara mogła bardziej zostać otępiona – uściśla w rozmowie z WP. Prawnik ujawnia również, w jakim stanie jest w tej chwili kobieta.

– To jest stan typowy dla bardzo ciężkiej traumy. Występują objawy psychiczne i fizjologiczne. Jest pod stałą opieką psychologa i osób bliskich. To, co najbardziej przeraża mnie, jak i moją klientkę, to komentarze, że ona chce zwrócić na siebie uwagę czy zarobić pieniądze – ocenia.

Według prawnika, Jarosław B. nie ma jeszcze oficjalnie swojego obrońcy. Były piłkarz został zatrzymany z powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. B. spędzi najbliższą noc w izbie zatrzymań - informuje radio RMF.

ycipk-3yrhyw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne

ycipk-3yrhyw

ycipk-3yrhyw
ycipk-3yrhyw