Blisko ludziJedynacy zdradzają częściej? Znamy najnowsze wyniki badań

Jedynacy zdradzają częściej? Znamy najnowsze wyniki badań

Jedynacy zdradzają częściej? Znamy najnowsze wyniki badań
Źródło zdjęć: © iStock.com | katarzyna bialasiewicz
Martyna Wojciechowska
24.08.2017 15:44, aktualizacja: 24.08.2017 17:04

Wydawało ci się, że na temat zdrady już wszystko zostało powiedziane? Być może zdziwią cię najnowsze badania, z których wynika, że jedynacy zdradzają znacznie częściej niż osoby, które mają rodzeństwo. Wiemy dlaczego!

Zdrada to problem, który nigdy nie traci na aktualności. Badacze w każdy możliwy sposób starają się zgłębić ten temat, szukając kolejnych przyczyn przekroczenia granicy wierności. Chęć przeżycia czegoś nowego, brak seksualnej satysfakcji w związku czy chęć zemsty to tylko niektóre z nich. Okazuje się, że nawet nasze dzieciństwo może mieć wpływ na związek.

Doskonałym narzędziem do sprawdzenia wierności są portale randkowe dla małżonków szukających przygody. Z danych ich użytkowników niedawno skorzystali badacze, którzy zauważyli pewną zależność. Przedstawione przez nich dane wskazują na to, że jedynacy (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) zdradzają częściej.

Obraz
© iStock.com

Zanim doszli do tych wniosków, przestudiowali informacje dotyczące ponad 50 tysięcy użytkowników wyżej wspomnianych serwisów. Z pierwszego badania wynika, że wśród osób zainteresowanych romansem było 28 proc. jedynaków i 23 proc. osób, które okazały się najstarszymi z rodzeństwa.

Jak myślicie, z czego to wynika? Mówi się, że jedynacy to osoby skupione na sobie, które chcą, by poświęcać im więcej uwagi niż ci, którzy mają siostry lub braci. W sytuacjach, kiedy jedynak często przebywa sam, bo np. jego partnerka spędza dużo czasu w pracy, istnieje spore prawdopodobieństwo, że szybko zainteresuje się on kimś innym. Co wy na to?

Źródło artykułu:WP Kobieta