Mało kto wie, że są spokrewnione. Jej kuzynka to znana polityczka

Mało kto wie, że są spokrewnione. Jej kuzynka to znana polityczka

Kuzynka Anny Guzik jest polityczką
Kuzynka Anny Guzik jest polityczką
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
19.03.2024 15:51, aktualizacja: 19.03.2024 17:33

Anna Guzik nie jest jedyną znaną osobą spośród członków swojej rodziny. Jak się okazuje, kuzynka aktorki jest polityczką, która pełniła funkcję wiceprezeski Rady Ministrów. Oprócz więzów rodzinnych, łączy je m.in. miejsce urodzenia.

Anna Guzik jest doskonale znana polskim widzom z roli Żanety Zięby w serialu "Na Wspólnej", a także z ról w "Heli w opałach", "Pierwszej miłości" czy występów w "Tańcu z gwiazdami". Nie każdy jednak wie, że bliską krewną Guzik, a konkretnie kuzynką, jest polityczka Elżbieta Bieńkowska.

Anna Guzik ma znaną kuzynkę

Anna Guzik i Elżbieta Bieńkowska są kuzynkami. Oprócz więzów rodzinnych, łączy je także miejsce urodzenia. Obie urodziły się w Katowicach, z których po wielu latach się wyprowadziły. Guzik mieszka obecnie w Bielsku-Białej i często dojeżdża do Warszawy, gdzie spełnia się zawodowo. Bieńkowska natomiast mieszka z rodziną w Mysłowicach.

Choć aktorka i polityczka są rodziną, nie zobaczymy ich na wspólnych zdjęciach. Ani Anna Guzik, ani Elżbieta Bieńkowska nigdy nie podzieliły się wspólnymi fotografiami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kim jest Elżbieta Bieńkowska?

60-letnia Elżbieta Bieńkowska jest polską polityczką. Do 2013 roku pełniła funkcję ministry rozwoju regionalnego. Następnie była wiceprezeską Rady Ministrów i ministrą infrastruktury i rozwoju. Od 10 lat skupia się na pracy w strukturach Unii Europejskiej.

Od 1 listopada 2014 roku do 30 listopada 2019 roku Elżbieta Bieńkowska była komisarzem Komisji Europejskiej. Obecnie, od września 2023 roku pełni rolę przewodniczącej brukselskiego think tanku Centre for European Policy Studies.

Elżbieta Bieńkowska w 2019 roku
Elżbieta Bieńkowska w 2019 roku© PAP

Prywatnie Elżbieta Bieńkowska jest mężatką oraz mamą. Ma męża Artura, z którym doczekała się trojga dzieci - syna Mateusza oraz córek: Michaliny i Zofii. Nie wypowiada się na tematy rodzinne. Do 2019 roku prowadziła swój profil na X (dawnym Twitterze).

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta