ycipk-4a9na8

Jerzy Brzęczek i kobiety jego życia. Wszystko, co o nich wiemy

Jerzy Brzęczek jest nowym selekcjonerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. My przyglądamy się kobietom jego życia: matce, tragicznie zmarłej siostrze i żonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Brzęczek z żoną
Jerzy Brzęczek z żoną (AKPA)
ycipk-4a9na8

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" z 2017 r. Jerzy Brzęczek powiedział, że jako najmłodsze dziecko w rodzinie był oczkiem w głowie swojej mamy. Urodziła go, gdy miała 39 lat. Wychowała go razem z czwórką innych pociech.

Jedna z sióstr następcy Adama Nawałki, Anna, była mamą Kuby Błaszczykowskiego. Została zamordowana przez swojego męża Zygmunta - pod wpływem alkoholu ugodził ją nożem. Były kapitan reprezentacji Polski miał 11 lat, kiedy doszło do rodzinnej tragedii. Mama umierała niemal na jego oczach. Ojca sportowca skazano na 15 lat więzienia.

To Jerzy Brzęczek poinformował rodzeństwo i brata Kuby o tragicznej śmierci Anny. – Kiedy siostra straciła życie, zastanawiałem się, czy to przypadek, czy jednak przeznaczenie – powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Brzęczek.

ycipk-4a9na8
East News
Podziel się
East News
Podziel się

W trudnym momencie trener mógł liczyć na wsparcie żony. Niewiele o niej wiadomo. W jednym z wywiadów Jerzy Brzęczek zachwalał jej umiejętności kulinarne. Mają trzech synów. Najważniejszą kobietą jego życia wydaje się jednak mama. – Zawsze powtarzam, że podziwiam mamę, która mimo tylu tragicznych przeżyć, ma tak wiele energii i zawsze dawała nam wszystkim sił – przyznał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4a9na8
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4a9na8

ycipk-4a9na8
ycipk-4a9na8