Jest w każdej pralce. Nie każdy wie, co oznacza "II" w szufladzie
Chociaż włączenie pralki nie jest skomplikowaną czynnością, to wciąż wiele osób boryka się z pewnym problemem. Załadowanie bębna urządzenia jest proste. Nieco inaczej wygląda sprawa dodania detergentów. Do której przegrody wlać płyn, a gdzie umieścić proszek?
Większość pralek automatycznych, które mamy w swoich mieszkaniach posiada szufladki z trzema przegrodami. W jednej z nich powinien wylądować proszek, w drugiej środek do zmiękczania tkanin, a w trzeciej proszek do prania wstępnego. Chociaż wiemy o istnieniu tych komór, wciąż przed włączeniem pralki pojawia się zagwozdka - gdzie należy dodać proszek, a gdzie płyn do prania?
Na pewno wiesz, że przegródki w pralce różnią się rozmiarem i symbolem, które mają podpowiadać, gdzie umieścić poszczególne detergenty. Symbol kwiatka najłatwiej odróżnić, dlatego też większość z nas wie, że to właśnie tutaj należy wlać płyn zmiękczający. A co oznacza symbol I oraz II?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Te rzeczy pierzemy zbyt rzadko
Szuflady w pralce i ich znaczenia
Skoro wiemy już, że do przegrody z symbolem kwiatka należy wlać płyn do płukania, warto zastanowić się, gdzie dodać proszek. W końcu w szufladce mamy aż dwa dodatkowe miejsca. W zależności czy korzystamy z prania wstępnego, czy zasadniczego, to właśnie tutaj należy umieścić sypki detergent.
Pranie zasadnicze stanowi kluczowy etap prania we wszystkich programach. W przypadku silnie zabrudzonej odzieży istnieje możliwość dodatkowego prania wstępnego, które można wybrać na panelu sterowania. Wydłuża czas cyklu prania, umożliwiając dodatkowe oczyszczenie uporczywie zabrudzonych ubrań.
Oznacza to więc, że przy standardowym programie prania, należy dodać proszek do przegrody oznaczonej symbolem II lub 2. Kiedy decydujemy się na uruchomienie prania wstępnego, proszek należy umieścić zarówno w przegródce oznaczonej symbolem I (lub 1), jak i w tej oznaczonej symbolem II (lub 2).
Uważaj na ilość proszku
Podczas włączania pralki warto uważać na zbyt dużą ilość proszku do prania. Jego nadmiar może osadzać się na poszczególnych elementach pralki, doprowadzając do awarii. Kolejnym problemem są nieestetyczne zacieki powstające na ubraniach, które spowodowane są nieodpowiednim wypłukaniem detergentu.
Jak dostosować ilość proszku do ilości ubrań? To zależy od rodzaju używanego detergentu. Warto zwrócić uwagę na konkretne wskazówki, znajdujące się na opakowaniu proszku do prania. Podczas dozowania dobrze jest uwzględnić twardość wody oraz stopień zabrudzenia ubrań. Dla tych, którzy unikają skomplikowanych obliczeń, świetnym rozwiązaniem może być pralka z funkcją inteligentnego dozowania detergentu, która samodzielnie dobiera odpowiednią ilość środka czyszczącego.
Gdzie umieścić kapsułkę do prania? Ta wygodna opcja powinna znaleźć się na dnie bębna. Dlatego przed załadowaniem ubrań, wrzuć ją na sam spód urządzenia. Podczas prania jej elementy w odpowiednim czasie będą się rozpuszczać, uwalniając przy tym substancje piorące.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl