ModaJesteś fanką Christiana Greya? Te książki na pewno ci się spodobają

Jesteś fanką Christiana Greya? Te książki na pewno ci się spodobają

Jesteś fanką Christiana Greya? Te książki na pewno ci się spodobają
Źródło zdjęć: © pexels.com
Sylwia Ścibak
29.01.2018 14:53, aktualizacja: 30.01.2018 11:24

Chyba wszyscy słyszeli o "50 twarzach Greya". Ta szalenie popularna powieść rozpoczęła nową erę romansów i powieści erotycznych. Coraz częściej sięgamy po tego typu książki i powoli przestajemy się tego wstydzić. Jeśli lubisz taką literaturę i chcesz poszerzyć swoją domową bibliotekę, koniecznie poznaj nasze propozycje.

Dlaczego kochamy romanse erotyczne?

Romanse i powieści erotyczne to jedne z najczęściej wybieranych gatunków literackich przez kobiety. Kiedyś tego typu książki nie były aż tak popularne, jednak po premierze "50 twarzy Greya" rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo, a popyt na erotyki i romanse wzrósł niesamowicie. Literatura erotyczna powoli przestaje być tematem tabu. Niektórzy jeszcze nie przyznają się otwarcie do czytania pikantnych opowieści miłosnych, ale inni w ogóle się z tym nie kryją. Dość często można spotkać w miejscach publicznych osoby, które z ciekawością śledzą przygody przystojnego milionera Christiana Greya i skromnej absolwentki studiów Anastasii Steele.

Obraz
© unsplash.com | Ben White

Romanse z nutką pikanterii mogą wpłynąć pozytywnie na życie intymne, dostarczając inspiracji i przełamując tabu. Twierdzi się, że tego typu książki nie są pozycjami wysokich lotów, jednak potrafią wciągnąć na długo za sprawą ciekawych wydarzeń i interesujących bohaterów. Niektóre na pewno będą lepszym wyborem niż harlequiny, które nie dostarczają tak intensywnych wrażeń i po jakimś czasie mogą się znudzić.

Książki erotyczne nie służą jedynie pobudzeniu seksualnych fantazji. To wciąż świetny sposób na zabicie wolnego czasu i oderwanie się od szarej rzeczywistości, niekiedy pełnej problemów. Miłosne intrygi czy interesujące perypetie głównych bohaterów wciągają niezwykle skutecznie. Gdyby tak nie było, literatura romansowa czy komedie romantyczne straciłyby popularność i przestałyby pojawiać się w mediach.

Obraz
© Shutterstock.com

Romans erotyczny – dla singielek i zakochanych

Romans erotyczny to świetny prezent na walentynki, jeśli oczywiście pragniesz dostać coś innego niż biżuterię, kwiaty czy kosmetyk. Warto podsunąć swojemu ukochanemu inspirację, by potem przez wiele godzin cieszyć się świetną powieścią. Być może zaczerpniesz z niej coś, co ożywi twój związek i na nowo rozpali w nim ogień. A może dzięki niej zaproponujesz coś, o czym zawsze myślałaś, ale bałaś się powiedzieć.

Twój walentynkowy wieczór nie musi być nudny, jeśli jesteś singielką i nie masz ochoty na żaden wypad na miasto. Swój wolny czas możesz spędzić pod kocem, z kubkiem ciepłej herbaty i wciągającą książką w ręku.

Wśród najbardziej popularnych książek znajdują się te autorstwa Sylvii Day, Laurelin Paige, Kristen Proby czy Max Monroe.

Obraz
© Fotolia