Trwa ładowanie...

Jesteś podobna do taty bardziej niż sądzisz. Ten fotograf udowodnił to w szokujący sposób

Prawdopodobnie nieraz słyszałaś, że wyglądasz jak mama, masz jej oczy, usta, a nos to na pewno spadek po tacie. W lustrze jednak nie widzisz ich, tylko siebie. Urlic Collette, kandajski fotograf-samouk postanowił sprawdzić, jak to rzeczywiście jest. Zrobił zdjęcia członkom własnej rodziny, a potem je ze sobą zestawił. Efekt przeszedł jego oczekiwania, a o projekcie "Genetic Portraits" mówi cały świat.

Share
Jesteś podobna do taty bardziej niż sądzisz. Ten fotograf udowodnił to w szokujący sposóbŹródło: Ulric Collette / mat. prom.
d7h96zv

Powiązania między młodszym i starszym pokoleniem fascynują wielu, ale nie każdy szuka ich chwytając za aparat. Pewien Kanadyjczyk w ten sposób stworzył całą serię zdjęć, które zrobiły furorę kilka lat temu i wciąż robią. Projekt pod tytułem "Genetyczne portrety" jest uniwersalny, to też punkt wyjścia do przyjrzenia się samemu sobie. Powiedzenie, że "nie daleko pada jabłko od jabłoni" nabiera głębszego znaczenia.

urliccollette.com
Źródło: urliccollette.com
urliccollette.com
Źródło: urliccollette.com

Najciekawsze są zestawienia, które najtrudniej sobie wyobrazić. Krewni wcale nie wyglądają jak dwie krople wody, gdy stoją obok siebie. Ale jeśli połączy ich jeden portret, sprawa ma się zupełnie inaczej. Poczucie jedności, przenikalność dają niesamowity efekt i zatrzymują czas. Ja jestem lustrzanym odbiciem swojej babci, matki i siostry, ty - ojca i brata albo na odwrót. Czy to nie pasjonujące?

Matka  / córka urliccollette.com
Matka / córka Źródło: urliccollette.com
urliccollette.com
Źródło: urliccollette.com
urliccollette.com
Źródło: urliccollette.com
d7h96zv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7h96zv
d7h96zv